Wednesday, January 26, 2011

RPH Week 3-4

Minggu 3  (17–  22  Januari  2011)
Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1M
1D
Tarikh
17.1.2011(Isnin)
17.1.2011   (Isnin)
Masa
12.50-2.00 petang
4.35-5.45 petang
Tajuk
 Bab 2: Arah



Hasil pembelajaran

Aras 1 (1M)
           -  menyatakan  arah mengikut lapan arah mata angin
          -   melukis lapan arah mata angin berpandukan kompas 
Aras 2  - mengenali kompas (1D)
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan


Aktiviti

Set induksi
Penerangan isi-isi  penting  dengan bantauan rajah
Bersoaljawab
Salin nota
Kerja rumah - Menyatakan kedudukan tempat dari balai polis (1M)-

1D- menentukan arah di lapangan menggunakan kompas magetik
     -melukis kompas magetik
     -Aktivit i 2 m/s  9 Buku teks (lisan)
     - Latihan 1    1. Nyatakan kedudukan saya  1-5
       Bertulis    2. Nyatakan arah mata angin bagi objek-objek
                               berdasarkan Rajah 1
    -perbincangan dan pembetulan  jika masa mengizinkan

BBM
Gambarajah , kompas magetik ,Buku Teks m/s 9 - 12
Nilai murni
-
KBKK
Mengecam,mengaitkan,menyatakan kedudukan tempat
Refleksi
Pelajar dapat menentukan arah mata angin dengan menggunakan kompas magetik  .
P & P berjalan dengan baik kerana  murid –murid  memberi  kerjasama  dan perhatian  yang sepenuhnya.Mereka  seronok kerana dapat memegang kompas
Magetik











Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1H
Tarikh
18.1.2011 (Selasa)
Masa
5.45- 6.20 petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


        
Aras 2- menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan

Aktiviti
Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu
Latihan-1 dan 2 m/s  12 Buku Teks
Perbincangan dan pembetulan

BBM
Rajah , kompas magnetic ,Buku Teks
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat –tempat menggunakan arah mata angin



Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1M
Tarikh
19.1.2011 (Rabu)
Masa
12.50 – 2.00 petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


     Aras 2  - mengenali kompas
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan
   
  

Aktiviti
Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu
Penerangan isi-isi penting
Bersoaljawab
Mencatat nota
Melukis kompas
Latihan : 1 dan 2 di m/s 12 Buku Teks

BBM
Rajah , kompas magnetic ,Buku Teks
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat –tempat menggunakan arah mata angin


Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1D
Tarikh
19.1.2011 (Rabu)
Masa
3.25 – 4.35 petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


     Aras 2  - mengenali kompas
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan
   
  

Aktiviti
Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu

Latihan : 1 dan 2 di m/s 12 Buku Teks
Perbincangan dan pembetulan
Latihan kerja rumah  (kertas edaran )  Jawab soalan 1 dan2

BBM
Rajah , kompas magnetic ,Buku Teks,Pelangi Geo Ting. 1
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat –tempat menggunakan arah mata angin


Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1H
Tarikh
20.1.2011 (Khamis)
Masa
4.35 – 5.45 petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


     Aras 2  - mengenali kompas
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan
   

Aktiviti
Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu
Latihan pengkayaan  (kertas edaran )  Jawab soalan 1 dan 2
Perbincangan dan pembetulan

BBM
Rajah , kompas magnetic ,Buku Teks,Pelangi Geo Ting. 1
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat –tempat menggunakan arah mata angin


Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1H
Tarikh
21.1.2011 (Jumaat)
Masa
2.35- 3.10 petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


     Aras 2 
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan
   

Aktiviti
Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu

Projek- menentukan arah blok bangunan sekolah dari  titik rujukan yang dipilih ( kerja berkumpulan)

BBM
Pen, kompas , kad manila
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat –tempat menggunakan arah mata angin



Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1M
Tarikh
22.1.2011 ( Sabtu)
Masa
12.15– 1.15petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


     Aras 2 
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan


Aktivit

Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu

Latihan : 1 dan 2 di m/s 12 Buku Teks
Perbincangan dan pembetulan
Latihan tambahan  (kertas edaran )  Jawab soalan 1 dan2                                 
Pembetulan




Rajah , kompas magnetic ,Buku Teks,Pelangi Geo Ting. 1
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat menggunakan arah mata angin




Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1D
Tarikh
22.1.2011 ( Sabtu)
Masa
2.30 – 3.30 petang
Tajuk
Bab 2. Arah
Hasil pembelajaran


     Aras 2 
           - menjelaskan arah mengikut lapan arah mata angin dengan
             menggunakan  kompas dari titik rujukan


Aktivit

Set induks  : Bersoaljawab tentang pelajaran yang lalu

Projek- dalam kumpulan, pelajar menentukan arah blok  bangunan sekolah dari  titik rujukan yang dipilih
                                                                                                                                                  
Rujuk langkah-langkah menjalankan projek di  m/s  11 Buku teks




Pen , kompas magnetic ,Buku Teks ,kad manila
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,mengecam, mengenal  pasti
Refleksi
Pelajar dapat menyatakan  arah tempat menggunakan arah mata angin





Week 3  (  17 – 22  January 2011 ) 
17 January 2011  ( Monday)     Class : 3M         Time :  3.25pm  – 4.00 pm
Theme
People
Topic
Making friends
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .write  sentences using the notes and pictures
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Revise the simple present tense    
.   b. Tr .distributes handouts (guided writing exercise)  
c. Study the pictures and notes carefully ,revise   vocab : tourist guide ,tourists,      information,lay eggs ,beach
d. Tr. asks questions to guide ss in writing the  sentences using the notes given
e.SS. write the story in their exercise books
  f .check for spelling and grammar               


1



2




IF


IF




L/s


L/S/w




MI



Moral  value

Friendship ,

Language content

The simple present tense


Resource

English  Form 1 pg 15 (Longman)

Reflection(achievement
0f objective)

Lesson was carried out as planned  .  Lesson was rather slow because ss
found it difficult to make sentences.

18 January 2011  ( Tuesday )  Class : 3N         Time :  12.50pm  – 2.00 pm
                                                   Class : 3M         Time : 3.25pm – 4.35pm
Theme
People
Topic
Making Friends
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .write  sentences using the notes and pictures
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Revise the simple present tense    
.   b. Tr .distributes handouts (guided writing exercise)  
b.       Study the pictures and notes carefully , revise  vocab : indoor activities ,outdoor activities, seldom, quarrel ,close friends
c. Tr. asks questions to guide ss in writing the  sentences using the notes given
e.SS. write the story in their exercise books
  f .check for spelling and grammar              
1



2


IF


IF


L/s


L/S/w


MI



Moral value

Friendship ,

Language content

The simple present tense


Resource

A guide to writing composition PMR pg.6

Reflection(achievement
0f objective)

Lesson was carried out as planned  .  Lesson was quite slow because ss
Found it difficult to make sentences. They need a lot of  practice

19 January 2011  ( Wednesday )   Class : 3N         Time :  4.35 – 5.10 pm                                                  
Theme
Environment
Topic
Love your nature
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .summarize  group of words
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Read the words carefully   
.   b. revise the meaning of words
   c., give one word each to replace each   
         group of words                        
d.discussion and correction

       
1



2


IF


IF


L/s


R/w


MI



Moral value

Friendship ,

Language content

nouns


Resource
 PMR  Success English Form 1 pg.49

Reflection(achievement
0f objective)

SS managed to replace the words correctly  with tr.’s  guidance




20 January 2011  ( Thursday )   Class : 3M        Time : 12.50 –2.00 pm    
                                                             Class : 3N         Time:   3.25 – 4.35 pm                                           
Theme
Health
Topic
Keeping fit
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .summarize  group of words  and a passage
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Read  and understand the  question   
Read a the passage carefully and understand what it is about
.   b. Underline the important points.
         Cross out the unnecessary points
          such as examples, repetition and
         details
c.Organize  the points in logical manner
d.Write the summary in one paragraph
    in 60 words including the ten words
    given
e.Check  for spelling and grammar              



2



2





IF


IF





L/s


R/w





MI



Moral value

Relate values to one’s life

Language content

Present tense

Resource

PMR  Success English Form 1 pg.49 -50

Reflection(achievement
0f objective)

SS managed to identify the main points  with tr.’s  guidance and  summarize the passage





21 January 2011  ( Friday )   Class : 3N      Time : 2.00 –2.35 pm    
                                                        Class : 3M        Time:   3.10 – 3.45 pm                                           
Theme
Nature
Topic
Environment
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .use articles
Lesson Development

L

D
S

PS


a  Read the passage carefully  about reptiles
b.Underline the articles in the passage
c.Revise meaning of difficult words
d.Answer some questions about the passage
e.Write ‘a ‘ or ‘an ‘ for each noun in the table
below.       




2




2





IF



IF





L/s



L/w





MI


Moral value


Language content

Present tense

Resource

Longman Grammar  Workout Form 1 pg.11

Reflection(achievement
0f objective)

SS managed to underline the articles in the passage and fill in the table.



22 January 2011  ( Saturday )   Class : 3M      Time : 12.15 – 12.45 pm    
                                                                                                   
Theme
People
Topic
Knowing me, knowing you
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A . take dictation of  a paragraph
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Read the passage carefully 
b.       Revise the meaning of difficult words and their pronunciation
c.        Answer some questions about the passage    
d.       Tr. gives students dictation of the paragraph
e.       SS. hand in their dictation exercise  for
checking
              



2



2





IF


IF





L/s


R/w





MI


Moral value
Friendship

Language content

Present tense

Resource

Longman Grammar  Workout Form 1 pg. 9

Reflection(achievement
0f objective )
 About 17 students were able to take dictation of the passage  fairly well. They  could not spell the words  like  orchard, follows ,kilometres, foot ,helps ,their and village. There  were about  10 students who could not spell anything at all

Minggu 4 (24–  28  Januari  2011)
Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1M
1D
Tarikh
24.1.2011(Isnin)
24.1.2011   (Isnin)
Masa
12.50-2.00 petang
4.35-5.45 petang
Tajuk
 Bab 3: Skala dan Jarak



Hasil pembelajaran

Aras 1  - mengenal pasti dan melukis skala lurus
                   
Aras 2  - melukis pelan berasaskan skala lurus
      
  
Aktiviti

Set induksi
Penerangan isi-isi  penting  dengan bantauan rajah
Bersoaljawab
Salin nota
Latih tubi- Lukiskan skala bersadarkan pernyataan yang berikut
1.       1 cm mewakili 2 km
2.       1 cm mewakili 0.5 km
3.       1 cm mewakili 5 km
4.       1 cm mewakili 10 km

BBM
Pembaris, rajah
Nilai murni
-
KBKK
Mengecam,menentukan
Refleksi
Kebanyakan pelajar dapat melukis skala lurus yang dikehendaki .Terdapat sebilangan kecil yang melukis jarak cm yang tidak tepat samada kurang atau lebih drp. 1cm.Guru menegaskan yang ukuran cm mesti tepat dan memastikan pelajar menggunakan pembaris.







Week 4  (  24– 28  January 2011 ) 
24January 2011  ( Monday)     Class : 3M         Time :  3.25pm  – 4.00 pm
Theme
Environment
Topic
Nature
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .use articles
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Revise the usage of articles 
.   b. Write  a, an for each noun in the        
        table    
     c .Fill in the blanks with a, an, the or
         put a dash ( - ) if no article is required
c.        Discussion and correction       


1



2




IF


IF




L/s/w


L/S/w




MI



Moral  value


Language content

Articles

Resource

English Grammar Workout    (Longman) pg.13 -14

Reflection(achievement
0f objective)


Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1H
Tarikh
25.1.2011 (Selasa)
Masa
5.45- 6.20 petang
Tajuk
Bab 3  Skala dan Jarak
Hasil pembelajaran

  Aras 1  - mengenal pasti dan melukis skala lurus
                  
Aras 2  - melukis pelan berasaskan skala lurus
     
Aktiviti

Penerangan isi-isi  penting  dengan bantauan rajah
Bersoaljawab
Latih tubi- Lukiskan skala bersadarkan pernyataan yang berikut
1.       1 cm mewakili 1 km
2.       1 cm mewakili 2 km
3.       Melukis pelan bilik darjah menggunakan skala lurus

BBM
Rajah , skala lurus , pembaris
Nilai murni
-
KBKK
Menghubungkaitkan
Refleksi
Pelajar dapat  mengira jarak  benar dengan menggunakan skala lurus



25 January 2011  ( Tuesday)     Class : 3N       Time :  12.50  – 2.00 pm
                                                       Class : 3M      Time : 3.25 - 4.35 pm
Theme
Environment
Topic
Nature
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .use articles
Lesson Development

L

D
S

PS


a.       Discuss  the rules of using articles - the  ,  an 
.   b. Write  a, an for each noun in the        
        table    
     c .Fill in the blanks with a, an, the or
         put a dash ( - ) if no article is required
d.       Discussion and correction      


1



2




IF


IF




L/s/w


L/S/w




MI



Moral  value


Language content

Articles

Resource

English Grammar Workout    (Longman) pg.13 -15

Reflection(achievement
0f objective)
About 30 % of the students  were able to fill in the correct article.3M class did better than 3N class  .

Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1M
 1D
Tarikh
26.1.2011 (Rabu)
 26.1.2011 (Rabu)
Masa
12.50 – 2.00 petang
3.25 -4.35 petang
Tajuk
Bab 3 Skala dan  Jarak
Hasil pembelajaran

 Aras 1  - mengenal pasti dan melukis skala lurus
               -mengenalpasti jarak relatif
Aras 2-  mengukur jarak lurus
    
Aktiviti

Penerangan isi-isi  penting  dengan bantauan rajah
Bersoaljawab
Salin nota
Latih tubi- 1. Lukiskan skala bersadarkan pernyataan yang berikut
       1 cm mewakili 1 km
       1 cm mewakili 2 km
       1 cm mewakili 5 km
1         cm mewakili 10 km
              2. Mengukur jarak lurus pada peta

BBM
Rajah , skala lurus , pembaris ,Buku teks
Nilai murni
-
KBKK
Menentukan ,menghubungkaitkan
Refleksi
Kebanyakan pelajar dapat melukis skala lurus dengan tepat  . Sebilangan kecil yang masih  kurang pasti dengan aktiviti itu.Guru perlu memberi bimbingan yang lebih kpd. mereka .


26 January 2011  ( Wednesday)     Class : 3N       Time :  4.35  – 5.10 pm
                                                
Theme
Environment
Topic
Nature
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .use articles
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Discuss  the rules of using articles - the  ,  an , a,  zero article  
   b . Complete the text with the correct
         articles
   c.Discussion and correction      


2



2




IF


IF




L/s


R/w




MI



Moral  value


Language content

Articles

Resource

English Grammar Workout    (Longman) pg.13 ,15

Reflection(achievement
0f objective)
  Only a few students managed to fill in the correct articles. The rest of them  were  still unsure .


27 January 2011  ( Thursday)     Class : 3M       Time :  12.50  – 2.00 pm
                                                          Class: 3N        Time : 3.25- 4.00 pm                                  
Theme
Environment
Topic
Nature
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
At the end of the lesson ,students should be able to :
A .use articles
Lesson Development

L

D
S

PS


a.        Revise the rules of using articles - the  ,  an , a,  zero article     
   b . Complete the text  with the correct
         articles
c.Fill in the blanks with the correct articles
d.Choose the best answer from the options A- D
   e.Discussion and correction    


2



2




IF


IF




L/s


R/w




MI



Moral  value


Language content

Articles

Resource

English Grammar Workout  Form 1  (Longman) pg.13-,15

Reflection(achievement
0f objective)
  Students from 3M could do the exercises better than students from 3N.

                         

Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1H
Tarikh
27.1.2011( Khamis)
Masa
4.35 – 5.45  petang
Tajuk
Bab 3  Skala dan Jarak
Hasil pembelajaran

  Aras 1  - mengenal pasti dan melukis skala lurus
              -mengenalpasti jarak relatif
          
Aras 2  - mengukur jarak lurus  
Aktiviti

Penerangan isi-isi  penting  dengan bantauan rajah
Bersoaljawab
Salin nota
Latih tubi- Lukiskan skala bersadarkan pernyataan yang berikut
1.       1 cm mewakili 1 km
2.       1 cm mewakili 2 km
3.        1 cm mewakili 5 km
4.       1 cm mewakili 10 km

BBM
Rajah , skala lurus , pembaris
Nilai murni
-
KBKK
Menghubungkaitkan
Refleksi
Pelajar dapat  mengira jarak  benar dengan menggunakan skala lurus

28 January 2011  ( Friday )     Class : 3N      Time :  2.00  – 2.35 pm
                                                     Class : 3M      Time : 3.10- 3.45 pm                                                                             
Theme
People
Topic
Knowing me , knowing you
Learning Outcomes
Language for  interpersonal /informational use
Objective (s) of the lesson
To give students more practice on
A . articles
Lesson Development

L

D
S

PS



   a . Complete the text s  with the correct
         article 
b.Make two  sentences using  the, a ,an
c.Students pass up their test at the end of the  period for checking.


2



2




IF


IF




L/s


R/w




MI



Moral  value


Language content

Articles

Resource

English Grammar Workout  Form 1  (Longman) pg.13-,15

Reflection(achievement
0f objective)




Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
1H
Tarikh
28.1.2011( Jumaat)
Masa
2.35 – 3.10  petang
Tajuk
Bab 3  Skala dan Jarak
Hasil pembelajaran

          
Aras 2  -mengukur jarak lurus dan jarak melengkung
             -mengira jarak benar
     
Aktiviti

Bersoaljawab tentang pelajaran yang lepas
Latih tubi-
1.mengukur jarak lurus pada peta menggunakan pembaris &jangka tolok
  Mengukur jarak melengkung menggunakan benang
2.mengira jarak benar berdasarkan skala

BBM
Rajah , skala lurus , pembaris ,benang
Nilai murni
-
KBKK
Menghubungkaitkan ,menentukan
Refleksi
Pelajar dapat  mengira jarak  benar dengan menggunakan skala lurus