Sunday, October 30, 2011

RPH Minggu 43

RPH Minggu 43 (24- 28 Oktober 2011)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

Tarikh

24.10.2011

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk

Latihan Ulangkaji

Hasil Pembelajaran

Menguji tahap pretasi murid

Memberi latihan persedian kepada murid

Aktiviti


 

Latihan Bab 15-16

Membawa latihan objektif 30 soalan

BBM


 

Buku kerja m/s 59-62

Nilai Murni

Mencintai alam , menjaga alam sekitar

KBKK

Menjelaskan , menghubungkait, mengenalpasti

Refleksi

Aktiviti di atas tidak dapat dijalankan kerana murid 1H masih dalam proses memulangkan buku teks


 

25 -26 Oktober 2011 - Mengambil Cuti Rehat Khas

27 – 28 Oktober 2011- Peperiksaan Akhir Tahun Bermula


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Thursday, October 20, 2011

RPH Minggu 42

RPH Minggu 42 (17- 21 Oktober 2011)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

Tarikh

17.10.2011

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk

Bab 16: : Pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Hasil Pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Aktiviti


 

1.Latihan- Namakan taman Negara yang ditandakan T1 – T8 dalam peta di bawah

- Namakan hidupan liar yang dilindungi di kawasan berikut a- e

2.Pembetulan

BBM


 

Rajah , Jadual , peta Malaysia

Nilai Murni

Mencintai alam

KBKK

Menjelaskan

Refleksi

m/m dapat menamakan Taman Negara T1 ,T2, T3 dan T8 dengan betul

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

1H

Tarikh

18.10. 2011

18.10.2011

Masa

3.25-4.35

4.35- 5.10

Tajuk

Bab 16: : Pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Hasil Pembelajaran

Aras 2 : Menyenaraikan dengan contoh langkah-langkah pemeliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Aktiviti

Tingkatan 1H –membuat latihan ulangkaji - Bab 12 dan 13

Tingkatan 1D –Menjawab Latihan 1,2,3,dan 4 Lengkapkan rajah di bawah dengan langkah- langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Perbincangan dan pembetulan

BBM

Rajah , Jadual

Nilai Murni

Mencintai alam

KBBK

Menjelaskan, mengecam, menghubungkait

Refleksi

m/m dapat memberi 4 langkah memeliharaan tumbuh-tumbuhan semulajadi


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

Tarikh

19.10.2011

Masa

2.00- 3.10 petang

Tajuk

Membuat latihan ulangkaji - Bab 11 dan 12

Hasil Pembelajaran

Mengenalpasti pengaruh manusia terhadap cuaca dan iklim

Mengenali jenis-jenis tumbuh-tumbuhan semulajadi dan hidupan liar

Aktiviti

1.Pelajar menjawab 45 soalan objektif berkaitan tajuk di atas

2.Perbincangan dan pembetulan

BBM


 

Rajah , Jadual ,peta ,Buku kerja

Nilai Murni

Mencintai alam, bertanggungjawab menjaga alam

KBKK

Menjelaskan ,mengecam, menciri ,memberi sebab

Refleksi

m/m berusaha menjawab soalan –soalan itu


 

Matapelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

1M

Tarikh

20.10,2011

21.10.2011

Masa

2.00-3.10

4.00- 5.10

Tajuk

Ting. 1H -Membuat latihan ulangkaji - Bab 11 dan 12

Ting.1M – Membuat latihan ulangkaji –Bab 14 - 15

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Memahami pengaruh manusia terhadap cuaca dan iklim

Aras 2:Mengenalpasti taburan dan jenis tumbuh-tumbuhan semula jadi - 1H

Menyatakan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

Menyenaraikan kesan-kesan kegiatan manusia terhadap tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar – 1M

Aktiviti

1.Pelajar menjawab 45 soalan objektif berkaitan tajuk di atas

2.Perbincangan dan pembetulan

BBM

Rajah , Jadual , kertas soalan edaran untuk 1M , Buku kerja

Nilai murni

Mencintai alam , menjaga alam

KBBK

Menjelaskan, mengecam, memberi sebab ,menciri

Refleksi

m/m berusaha menjawab soalan –soalan itu dan boleh merujuk buku teks /nota jika mereka tidak memahami topic itu


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Sunday, October 16, 2011

RPH Minggu 41

RPH Minggu 41 (10- 14 Oktober 2011)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

Tarikh

10.10.2011

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk

Bab 15 : Kesan Kegiatan Manusia terhadap tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Hasil Pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan kesan kegiatan manusia terhadap tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Aktiviti

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan rajah
  2. Bersoaljawab
  3. Latihan- Lengkapkan rajah di bawah dengan kesan-kesan kegiatan manusia
  4. Pembetulan

BBM


 

Rajah , Jadual

Nilai Murni

Mencintai alam

KBKK

Menjelaskan

Refleksi

m/m dapat memberi 4 kesan kegiatan pembalakan terhadap tumbuh-tumbuhan semulajadi

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

1H

Tarikh

11.10. 2011

11.10.2011

Masa

3.25-4.35

4.35- 5.10

Tajuk

Bab 15 : Kesan Kegiatan Manusia terhadap tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Hasil Pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan kesan kegiatan manusia terhadap tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Aktiviti

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan rajah
  2. Bersoaljawab
  3. Latihan- Lengkapkan rajah di bawah dengan kesan-kesan kegiatan

manusia terhadap tumbuh- tumbhan semul jadi

  1. Tandakan betul dan salah pada pernyataan yang berikut ( a- j )
  2. Perbincangan dan pembetulan

BBM

Rajah , Jadual

Nilai Murni

Mencintai alam

KBBK

Menjelaskan, mengecam, menghubungkait

Refleksi

m/m dapat memberi 4 kesan kegiatan pertanian terhadap tumbuh-tumbuhan semulajadi dan hidupan air


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

Tarikh

12.10.2011

Masa

2.00- 3.10 petang

Tajuk

Bab 16 : Pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Hasil Pembelajaran

Aras 1 : Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Aras 2: Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaandan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

Aktiviti

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan rajah
  2. Bersoaljawab
  3. Latihan- Lengkapkan rajah di bawah dengan langkah- langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar
  4. Perbincangan dan pembetulan

BBM


 

Rajah , Jadual

Nilai Murni

Mencintai alam

KBKK

Menjelaskan

Refleksi

m/m dapat memberi 5 langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi


 

Matapelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

1M

Tarikh

13.10,2011

14.10.2011

Masa

2.00-3.10

4.00- 5.10

Tajuk

Bab 16 : Pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Menyatakan pentingnya memelihara dan memulihara tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar

Aras 2: Menyenaraikan langkah-langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar.

Aktiviti

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan rajah
  2. Bersoaljawab
  3. Latihan- Lengkapkan rajah di bawah dengan langkah- langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar
  4. Perbincangan dan pembetulan

BBM

Rajah , Jadual

Nilai murni

Mencintai alam

KBBK

Menjelaskan

Refleksi

m/m dapat memberi 5 langkah pemeliharaan dan pemuliharaan tumbuh-tumbuhan semula jadi


 

The Form 3 are still sitting for the PMR Examination from 10 – 11 October 2011.

On the 12 October , they will return their textbooks .

On the 13 -14 October many of them are taking part in the PASCA programme .


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Thursday, October 6, 2011

RPH Minggu 40

RPH Minggu 40

Minggu 40 (3- 7 Oktober 2011 )

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

 

Tarikh

3.10..2011 (Isnin)

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk


 

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 1 : Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aktiviti


 

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

.Latihan - Latihan 1. Betul /Salah, Latihan 2 Soalan Objektif

BBM

Buku Teksm/s 165

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menjawab soalan no. 1-3


 

Tingkatan 1- diberi cuti –sempena Peperiksaan PMR 2011 dari 4 Oktober hingga 7 Oktober 2011

The Form 3 Students are sitting for their PMR EXAMINATION 2011 from the 4
th – 12 th October 2011

RPH Minggu 39

RPH Minggu 39

Minggu 39 (26– 30 Sept. 2011 )

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

 

Tarikh

26 .9.2011 (Isnin)

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 1 : Menyenaraikan kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aktiviti


 

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

1Penerangan isi-isi utama dengan bantuan gambar rajah

2Mencatat nota ringkas

3.Menjawab soalan 1-4

BBM

Buku Teksm/s 156 - 161

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyenaraikan 5 kepentingan tumbuhan semulajadi di neagra Malaysia


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

IH

Tarikh

27.9. 2011 (Selasa)

27. 9. 2011 (Selasa)

Masa

3.25 – 4.35 petang

4.35 – 5.10 petang

Tajuk


 

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

Aktiviti

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

1.Penerangan tentang :- keseimbangan ekosistem , Eko pelancongan , habitat flora dan fauna dll dengan bantuan gambar rajah

2.Bersoaljawab

3.Latihan : jawab soalan - 1-4

4.Perbincangan dan pembetulan

BBM    

, Buku teks m/s 156 -163

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyenaraikan 5 kepentingan tumbuhan semulajadi di neagra Malaysia


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

1M

Tarikh

28.9.2011 (Rabu)

28..9.2011 (Rabu)

Masa

2.00 -3.10 petang

5.10- 6.20 petang

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

Aktiviti


 

1.Penerangan tentang :- keseimbangan ekosistem , Eko pelancongan , habitat flora dan fauna dll dengan bantuan gambar rajah


 

2.Latihan : A. Lengkapkan rajah dengan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

B. .Nyatakan kegunaan hasil hutan yang berikut :- kayu bakau, batang nibung, rotan ,daun mengkuang , kayu cengal


 

3. .Perbincangan dan pembetulan

BBM

Buku teks m/s 156 -164

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

mengecam, mengenal pasti,menciri

Refleksi / catatan

m/m dapat melengkapkan rajah dengan jawapan yang betul


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

Tarikh

29 .9. 2011 ( Khamis)

Masa

2.00- 3.10 petang

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

    

Aktiviti

1.Latihan : Lengkapkan rajah dengan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

2.Nyatakan kegunaan hasil hutan yang berikut :- kayu bakau, batang nibung, rotan ,daun mengkuang , kayu cengal

3.Perbincangan dan pembetulan

BBM

Buku Teks M/s 156 - 164

Nilai murni

Menghargai kepelbagaian

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi


 

M/m dapat memberi kegunaan kayu bakau, rotan dll


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1M

 

Tarikh

30.9.2011 (Jumaat)

Masa

4.00 – 5.1 0pm

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

Aktiviti


 

1.Penerangan tentang :- Kawasan tadahan , Tempat pembiakan, sumber hutan dll , dengan bantuan gambar rajah

.Latihan : A. Lengkapkan rajah dengan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

B . .Nyatakan kegunaan hasil hutan yang berikut :- kayu bakau, batang nibung, rotan ,daun mengkuang , kayu cengal

BBM

Buku Teksm/s 148 -153

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan 4 kepentingan tumbuhan semujadi


 


 

26.9.2011 (Monday) 3N : Time 4.35 – 5.10 p.m

3M: Time 5.10 – 6.20 p.m

Theme

Revision Exercise

Topic

Short Text, graphics, picture stimuli

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand short texts , graphics, stimuli , etc

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 
  1. Revise vocabulary – filthy restaurant, stale food, discarded, etc
  2. SS answer the questions 1-10 by choosing the best answer from the options
  3. Discussion and correction


 


 

1


 

2


 


 

IF


 


 

IF


 


 

L/S


 


 


 

L/S/W


 


 

MI


 

MI

Moral value

Love for cleanliness

Language Content

Vocabulary

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 6

Reflection(achievement

0f objective)

SS managed to answer questions no. 1, 4,6 and 8 correctly


 

27..9.2011 ( Tuesday ) Class : 3 M Time : 12. 50 - 2.00 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

English paper 1

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand similar expressions and idiomatic expressions

Lesson Development


 

  1. SS read and understand Practice 1 and 2
  2. Revise expressions – green with envy, playing with fire , sit on the fence , make ends meet
  3. SS choose the best meaning for the expressions or phrases underlined
  4. Discussion and correction

L


 

1


 

2

D


 


 

IF

S


 

R/W


 

R/s/W

PS


 


 


 

MI

Moral Value

  

Language Content

Idiomatic expressions, phrasal verbs

Resource

Smart Practice English Form 3 pg 6

Reflection(achievement

0f objective)

Some ss managed to choose the correct answer


 

28..9. 2011 ( Wednesday ) Class : 3N Time : 3.25 - 4.00 pm

Class: 3M Time: 4.35 - 5.10 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

Reading comprehension

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand a letter

Lesson Development

1,SS read the letter once or twice

2. Revise Vocabulary :- festival ,promote, torn apart, ripped , faithfully ,etc

2. Answer the questions 1- 6

3. Discussion and correction

L


 


 


 

2

D


 


 

IF

S


 


 


 

R/W

PS


 


 


 

MI

Moral Value

  

Language Content

Vocabulary

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 7

Reflection(achievement

0f objective)

The passage was difficult for most of the students. Need to choose something simpler.


 

29..9.. 2011 ( Thursday ) Class : 3N Time : 12.50 – 2.00 pm

Class : 3M Time : 4.35 – 5.10 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

Advertisement

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand a brochure

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 

1.SS read the brochure once or twice

2. Revise Vocabulary :- brochure, minimum ,daily, retail , free shuttle bus ,shopping outlets

2. Answer the questions 1-4

3. Discussion and correction

1


 


 


 


 


 

2

IF


 


 


 

IF

L/s/w


 


 

L/S

R/W

MI


 


 


 

MI

Moral value

 

Language content

 

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 8

Reflection(achievement

0f objective)

Some Ss could answer questions no 1 and 4 correctly

30..9.. 2011 ( Friday ) Class : 3N Time : 5.10 -6.20 pm


 

Theme

Revision Exercise

Topic

Graphics and Stimuli    

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand graphics and stimuli

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 

1.SS read the signs, cartoon strip, graph, short text ,etc, once or twice

2. Revise Vocabulary :- lowest, isolated thunderstorm, thrilled, summoned , etc

3. Answer the questions 1- 30

4.. Discussion and correction

1


 


 


 


 


 

2

IF


 


 


 

IF

L/s/w


 


 

L/S

R/W

MI


 


 


 

MI

Moral value

 

Language content

Vocabulary

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 9- 10

Reflection(achievement

0f objective)

Some Ss could answer questions no 2, 4 , 8, 9, 11, 13, 17 correctly as they were quite easy