Thursday, October 6, 2011

RPH Minggu 39

RPH Minggu 39

Minggu 39 (26– 30 Sept. 2011 )

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

 

Tarikh

26 .9.2011 (Isnin)

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 1 : Menyenaraikan kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aktiviti


 

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

1Penerangan isi-isi utama dengan bantuan gambar rajah

2Mencatat nota ringkas

3.Menjawab soalan 1-4

BBM

Buku Teksm/s 156 - 161

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyenaraikan 5 kepentingan tumbuhan semulajadi di neagra Malaysia


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

IH

Tarikh

27.9. 2011 (Selasa)

27. 9. 2011 (Selasa)

Masa

3.25 – 4.35 petang

4.35 – 5.10 petang

Tajuk


 

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

Aktiviti

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

1.Penerangan tentang :- keseimbangan ekosistem , Eko pelancongan , habitat flora dan fauna dll dengan bantuan gambar rajah

2.Bersoaljawab

3.Latihan : jawab soalan - 1-4

4.Perbincangan dan pembetulan

BBM    

, Buku teks m/s 156 -163

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyenaraikan 5 kepentingan tumbuhan semulajadi di neagra Malaysia


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

1M

Tarikh

28.9.2011 (Rabu)

28..9.2011 (Rabu)

Masa

2.00 -3.10 petang

5.10- 6.20 petang

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Menyenaraikan kepentingan tumbuh- tumbuhan semulajadi di negara Malaysia.

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

Aktiviti


 

1.Penerangan tentang :- keseimbangan ekosistem , Eko pelancongan , habitat flora dan fauna dll dengan bantuan gambar rajah


 

2.Latihan : A. Lengkapkan rajah dengan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

B. .Nyatakan kegunaan hasil hutan yang berikut :- kayu bakau, batang nibung, rotan ,daun mengkuang , kayu cengal


 

3. .Perbincangan dan pembetulan

BBM

Buku teks m/s 156 -164

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

mengecam, mengenal pasti,menciri

Refleksi / catatan

m/m dapat melengkapkan rajah dengan jawapan yang betul


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

Tarikh

29 .9. 2011 ( Khamis)

Masa

2.00- 3.10 petang

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

    

Aktiviti

1.Latihan : Lengkapkan rajah dengan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

2.Nyatakan kegunaan hasil hutan yang berikut :- kayu bakau, batang nibung, rotan ,daun mengkuang , kayu cengal

3.Perbincangan dan pembetulan

BBM

Buku Teks M/s 156 - 164

Nilai murni

Menghargai kepelbagaian

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi


 

M/m dapat memberi kegunaan kayu bakau, rotan dll


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1M

 

Tarikh

30.9.2011 (Jumaat)

Masa

4.00 – 5.1 0pm

Tajuk

Bab 14 Kepentingan Tumbuh-tumbuhan Semulajadi

Hasil pembelajaran


 

Aras 2: Menjelaskan dengan contoh kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi Negara Malaysia

Aktiviti


 

1.Penerangan tentang :- Kawasan tadahan , Tempat pembiakan, sumber hutan dll , dengan bantuan gambar rajah

.Latihan : A. Lengkapkan rajah dengan kepentingan tumbuh-tumbuhan semulajadi

B . .Nyatakan kegunaan hasil hutan yang berikut :- kayu bakau, batang nibung, rotan ,daun mengkuang , kayu cengal

BBM

Buku Teksm/s 148 -153

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan 4 kepentingan tumbuhan semujadi


 


 

26.9.2011 (Monday) 3N : Time 4.35 – 5.10 p.m

3M: Time 5.10 – 6.20 p.m

Theme

Revision Exercise

Topic

Short Text, graphics, picture stimuli

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand short texts , graphics, stimuli , etc

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 
  1. Revise vocabulary – filthy restaurant, stale food, discarded, etc
  2. SS answer the questions 1-10 by choosing the best answer from the options
  3. Discussion and correction


 


 

1


 

2


 


 

IF


 


 

IF


 


 

L/S


 


 


 

L/S/W


 


 

MI


 

MI

Moral value

Love for cleanliness

Language Content

Vocabulary

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 6

Reflection(achievement

0f objective)

SS managed to answer questions no. 1, 4,6 and 8 correctly


 

27..9.2011 ( Tuesday ) Class : 3 M Time : 12. 50 - 2.00 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

English paper 1

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand similar expressions and idiomatic expressions

Lesson Development


 

  1. SS read and understand Practice 1 and 2
  2. Revise expressions – green with envy, playing with fire , sit on the fence , make ends meet
  3. SS choose the best meaning for the expressions or phrases underlined
  4. Discussion and correction

L


 

1


 

2

D


 


 

IF

S


 

R/W


 

R/s/W

PS


 


 


 

MI

Moral Value

  

Language Content

Idiomatic expressions, phrasal verbs

Resource

Smart Practice English Form 3 pg 6

Reflection(achievement

0f objective)

Some ss managed to choose the correct answer


 

28..9. 2011 ( Wednesday ) Class : 3N Time : 3.25 - 4.00 pm

Class: 3M Time: 4.35 - 5.10 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

Reading comprehension

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand a letter

Lesson Development

1,SS read the letter once or twice

2. Revise Vocabulary :- festival ,promote, torn apart, ripped , faithfully ,etc

2. Answer the questions 1- 6

3. Discussion and correction

L


 


 


 

2

D


 


 

IF

S


 


 


 

R/W

PS


 


 


 

MI

Moral Value

  

Language Content

Vocabulary

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 7

Reflection(achievement

0f objective)

The passage was difficult for most of the students. Need to choose something simpler.


 

29..9.. 2011 ( Thursday ) Class : 3N Time : 12.50 – 2.00 pm

Class : 3M Time : 4.35 – 5.10 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

Advertisement

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand a brochure

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 

1.SS read the brochure once or twice

2. Revise Vocabulary :- brochure, minimum ,daily, retail , free shuttle bus ,shopping outlets

2. Answer the questions 1-4

3. Discussion and correction

1


 


 


 


 


 

2

IF


 


 


 

IF

L/s/w


 


 

L/S

R/W

MI


 


 


 

MI

Moral value

 

Language content

 

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 8

Reflection(achievement

0f objective)

Some Ss could answer questions no 1 and 4 correctly

30..9.. 2011 ( Friday ) Class : 3N Time : 5.10 -6.20 pm


 

Theme

Revision Exercise

Topic

Graphics and Stimuli    

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand graphics and stimuli

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 

1.SS read the signs, cartoon strip, graph, short text ,etc, once or twice

2. Revise Vocabulary :- lowest, isolated thunderstorm, thrilled, summoned , etc

3. Answer the questions 1- 30

4.. Discussion and correction

1


 


 


 


 


 

2

IF


 


 


 

IF

L/s/w


 


 

L/S

R/W

MI


 


 


 

MI

Moral value

 

Language content

Vocabulary

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 9- 10

Reflection(achievement

0f objective)

Some Ss could answer questions no 2, 4 , 8, 9, 11, 13, 17 correctly as they were quite easy


 


 

No comments:

Post a Comment