Tuesday, September 23, 2014

RPH Minggu 37



Minggu 37 (8- 12  Sept. 2014)
Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2E
2H
2C
Tarikh
8.9.2014 (Isnin)
10.9.2014(Rabu)
8.9.2014  (Isnin)
11.9.2014(Khamis)
8.9.2014 (Isnin)
10.9.2014 (Rabu)
Masa
12.50- 14.00
15.25-16.00
15.25--  16.35
17.45- 18.20
17.45- 18.20
16.35- 17.45
Tajuk
Bab 16 : Perkembangan Sistem Pengangkutan dan Perhubungan di  Malaysia
Hasil pembelajaran
Menyatakan perkembangan  pengangkutan  air dan  udara  di negara ini
Menghuraikan perkembangan pengangkutan air dan udara  di negara Malaysia
Aktiviti

 Set induksi- Bersoaljawab tentang tajuk yang lepas
Guru menerangkan isi-isi utama dengan bantuan gambar rajah
Bersoaljawab
Menulis nota ringkas
Latihan – Namakan pelbuhan-pelabuhan 1-6 pada Peta Malaysia
                 Berikan 3 kepentingan pengangkutan air
BBM
Gambar , Peta  pelabuhan  di Malaysia
Nilai murni
Menghargai kemajuan di Negara Malaysia
KBKK
 Mengenalpasti lokasi pelabuhan  di Malaysia
Refleksi

Pelajar dapat  menamakan pelabuhan di Malaysai

Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2E
2H
2C
Tarikh
11.9.2014 (Khamis)
12.9.2014  (Jumaat)
11.9.2014 (Khamis)
Masa
16.25-16.00
16.00-16.35
16.35-17.10
Tajuk
Bab 16 : Perkembangan Sistem Pengangkutan dan Perhubungan di  Malaysia
Hasil pembelajaran
Menyatakan kesan sistem  pengangkutan  terhadap alam sekitar
Menghuraikan  kesan sistem  pengangkutan  terhadap alam sekitar

Aktiviti

 Set induksi- Bersoaljawab tentang tajuk yang lepas
Guru menerangkan isi-isi utama dengan bantuan gambar rajah
Bersoaljawab
Menulis nota ringkas
Latihan – Senaraikan 5 kesan perkembangan sistem pengangkutan terhadap alam sekitar
                
BBM

Nilai murni
Menghargai kemajuan di Negara Malaysia
KBKK
 Mengenalpasti kesan terhadap alam sekitar
Refleksi

Pelajar dapat  menyatakan kesan perkembangan sistem pengangkutan di Malaysia




Form
1E
1B
Date
9.9 .2014(Tuesday)
11.9.2014 (Thurs)
8.9.2014 (Monday)
10.9.2014 (Wednesday)
Time
12.50—14.00
12.50—14.00
16.35 -17.10
17.10- 18.20
Theme
Environment                                                          
Topic
Do you care enough ?
Learning outcomes
To read and understand  a story
 
SS should be able to read and understand a story – Gorilla Adventure

Lesson development
(Activities)
1.Set induction – Tr asks  ss some questions about endangered animals in Malaysia
2.Read the story loudly with correct pronunciation  and intonation
3, Read the story silently
4.Find  the meaning of words – moaning, snapped, rage, jackals, vultures, adult, loss
5. Write True or False for each statements  1-5
6 Answer the questions  1-5 on page 54
Moral  values
Caring for animals
Language Content
Simple past tense;  wh-  questions
Reflection
SS are able to tell who killed the gorillas and why.


Form
1E
1B
Date
12.9. 2014(Friday)
12.9..2014 (Friday)
Time
14.35-15.45
17.45-18.20
Theme
Environment                                                          
Topic
Grammar : Prepositions of time
Learning outcomes
SS  should be able to use the prepositions  of time
Objectives  of the lesson
SS  should be able to make sentences with the words – at, on , in to show time
Lesson development
(Activities)
1.SS  read the example of prepositions
2. Read the list of things to do in a table . Answer the questions   1- 5 pg 51
3.Fill in the blanks  with suitable prepositions. 1-5 pg 56
4. Students make  3 sentences using  at, on  and in and then read their sentences  to the class.
4.Tr. guides the weaker
Moral values

Language Content
Prepositions of time- at ,on, in

Reflection
SS can use the prepositions of time correctly




No comments:

Post a Comment