Monday, September 29, 2014

RPH Minggu 39


Minggu 39 (22- 26 Sept. 2014)
Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2E
2H
2C
Tarikh
22.9.2014 (Isnin)
24.9.2014(Rabu)
22.9.2014  (Isnin)
25.9.2014(Khamis)
22.9.2014 (Isnin)
24.9.2014 (Rabu)
Masa
12.50- 14.00
15.25-16.00
15.25--  16.35
17.45- 18.20
17.45- 18.20
16.35- 17.45
Tajuk
Bab 16 : Perkembangan Sistem Pengangkutan dan Perhubungan di  Malaysia
Hasil pembelajaran
Menyatakan cara mengurangkan kesan terhadap alam sekitar
Menghuraikan  cara mengurangkan kesan terhadap alam sekitar
Aktiviti

 Set induksi- Bersoaljawab tentang tajuk yang lepas
Pelajar senaraikan 5  kesan terhadap alam sekitar
Memberi cara- cara untuk  mengurangkan pencemaran udara dan kesesakan lalu lintas
Menulis nota ringkas
BBM
Gambar  LRT, monorel, ERl
Nilai murni
Menghargai kemajuan di Negara Malaysia
KBKK
 Menghuraikan  kesan perkembangan sistem pengangkutan terhadap alam sekitar
Refleksi

Pelajar dapat  memberi 3  cara untuk mengurangkan kesesakan lalu lintas

Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2E
2H
2C
Tarikh
25.9.2014 (Khamis)
26.9.2014  (Jumaat)
25.9.2014 (Khamis)
Masa
15.25-16.00
16.00-16.35
16.35-17.10
Tajuk
Bab 16 : Perkembangan Sistem Pengangkutan dan Perhubungan di  Malaysia
Hasil pembelajaran
Menyatakan kesan sistem  pengangkutan  terhadap alam sekitar
Menghuraikan  kesan sistem  pengangkutan  terhadap alam sekitar

Aktiviti

Set induksi- Bersoaljawab tentang tajuk yang lepas
Guru menerangkan isi-isi utama dengan bantuan gambar rajah
Bersoaljawab
PBS- Band 2- Nyatakan kesan pembinaan sistem pengangkutan dalam foto di bawah ini terhadap alam sekitar.
1.      Kesan terhadap hutan
2.      Kesan terhadap tanah
3.      Kesan terhadap suhu

Band 4 – Huraikan kepentingan dan keistimewaan Jaringan Pengangkutan dan Perhubungan terhadap Pembangunan Negara
1.      Ekonomi
2.      Sosial
3.      Penyebaran maklumat
4.      Industri pelancongan
              
BBM

Nilai murni
Menghargai kemajuan di Negara Malaysia
KBKK
 Mengenalpasti kesan terhadap alam sekitar
Refleksi

Pelajar dapat  menyatakan kesan perkembangan sistem pengangkutan di Malaysia

Form
1E
1B
Date
23.9 .2014(Tuesday)
25.9.2014 (Thurs)
22.9.2014 (Monday)
24.9.2014 (Tuesday)
Time
12.50—14.00
12.50—14.00
16.35- 17.10
17.10- 18.20
Theme
Science and Technology                                    
Topic
Graphic  Novel : Journey to the Centre of the Earth
Learning outcomes
To read and understand   the graphic novel
  Objectives  of the lesson
SS should be able to read and understand the graphic novel
Lesson development
(Activities)
1.Set induction – Tr asks  students what they know about  the earth centre .example the crust, the mantle, the outer core and the inner core by looking at the  diagram
2. Tr. talks briefly about the author , the characters ,and the setting of the story
3.SS reads the story
4. Revise the meaning of unfamiliar words in the story :- decent, Mount, guide, explorer, decode ,central  pit  etc
5. Oral questions 1-5
Moral  values
Determination, Bravery, loyalty
Language Content
Simple past tense, wh- questions, vocab
Reflection
SS are able to play with  their imagination

Form
1E
1B
Date
26.9. 2014(Friday)
24.9.2014 (Wed)
26.9..2014 (Friday)
Time
14.35-15.45
14.00- 15.10
17.45-18.20
Theme
Science and Technology                                    
Topic
Graphic  Novel : Journey to the Centre of the Earth
Learning outcomes
SS should be able to read and understand the graphic novel
Objectives  of the lesson
To read and understand   the graphic novel  and relate it to one’s life
To know the synopsis of the story
Lesson development
(Activities)
1.SS. read the  graphic novel  - Continue from where they stopped
2.. Tr. asks some questions about the characters in the story
3.SS read the synopsis
4. Students answer  the objective questions 1-10
5. Discussions and corrections.
Moral values
Determination,  Bravery,  Intelligent
Language Content
Vocab, wh-questions
Reflection
SS  were able to answer the questions





No comments:

Post a Comment