Wednesday, September 21, 2011

RPH Minggu 37

RPH Minggu 37

Minggu 37 (12– 16 Sept. 2011 )

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

 

Tarikh

12.9.2011 (Isnin)

Masa

3.25- 4.00 petang

Tajuk

Bab 12 Tumbuh-tumbuhan semulajadi di Negara Malaysia

Hasil pembelajaran


 

Memahami jenis dan taburan tumbuh- tumbuhan semulajadi di Negara Malaysia

Aktiviti


 

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

1.Menjawab latihan 2 dan 3 di m/s 138 – 139. (Buku Teks)

2. Selepas itu perbincangan dan pembetulan diadakan

BBM

Buku Teks

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi

m/m dapat menyenaraikan contoh pokok yang terdapat di hutan hujan tropika


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

IH

Tarikh

13.5. 2011 (Selasa)

13.5. 2011 (Selasa)

Masa

3.25 – 4.35 petang

4.35 – 5.10 petang

Tajuk

Bab 12- Tumbuh-tumbuhan Semulajadi di Negara Malaysia

Bab 13 –Faktor-faktor mempengaruhi tumbuh-tumbuhan semulajadi di Malaysia.

Hasil pembelajaran

Memahami jenis dan taburan tumbuh- tumbuhan semulajadi di Negara Malaysia

Memahami factor-faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuhan semulajadi

Aktiviti

Set induksi – bersoaljawab tentang tajuk yang lepas untuk mengukuh pemahaman pelajar

1.Menjawab latihan 2 dan 3 di m/s 138 – 139. (Buku Teks)

2. Selepas itu perbincangan dan pembetulan diadakan (1D)

3. Penerangan isi-isi utama berkaitan Bab 13 dengan bantuan gambarajah

4. Bersoaljawab 5. Mencatat nota ringkas

BBM    

, Buku teks m/s 138 , 140-141

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi


 

 


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1D

1M

Tarikh

14..9.2011 (Rabu)

14..9.2011 (Rabu)

Masa

2.00 -3.10 petang

5.10- 6.20 petang

Tajuk

Bab 13 : Faktor-faktor yang mempengaruhi tumbuh-tumbuhan semulajadi di Malaysia.

Hasil pembelajaran


 

Memahami factor-faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuhan semulajadi

Aktiviti

1.Set induksi – bersoaljawab tentang jenis hutan yang pelajar sudah tahu

2. Penerangan isi –isi utama dengan bantuan rajah

3. Bersoaljawab

4. Latihan 1- Padankan bahagian A dengan bahagian B 1-5

Latihan 2 – Pilih jawapan yang betul 1-5


 

BBM

Rajah, peta , buku teks

Nilai murni

Mencintai Negara Malaysia

KBKK

mengecam, mengenal pasti,menciri

Refleksi

m/m dapat menyatakan 4 factor yang mempengaruhi jenis hutan di Malaysia

Ting 1M –pelajaran tidak dapat diadakan kerana 2 masa terakhir digunakan untuk perhimpunan Hari Kemerdekaan


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

1H

Tarikh

15.9. 2011 ( Khamis)

Masa

2.00- 3.10 petang

Tajuk

Bab 13 : Faktor-faktor yang mempengaruhi jenis tumbuh-tumbuhan semulajadi di Malaysia

Hasil pembelajaran


 

Memahami factor-faktor yang mempengaruhi pelbagai jenis tumbuhan semulajadi di Malaysia

Aktiviti


 

1.Set induksi – bersoaljawab tentang jenis hutan yang pelajar sudah tahu

2. Penerangan isi –isi utama dengan bantuan rajah

3. Bersoaljawab

4. Latihan 1- Padankan bahagian A dengan bahagian B ( 1-5 )

Latihan 2 – Pilih jawapan yang betul ( 1-5)

BBM

Buku Teks M/s 137-138

Nilai murni

Mencintai negara Malaysia

KBKK

Mencirikan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi


 

M/m dapat memberi 4 faktor yang mempengaruhi jenis hutan di Malaysia


 

16.9.2011 – Cuti Umum sempena Hari Kemerdekaan


 

12.9.2011 (Monday) 3N : Time 4.35 – 5.10 p.m

3M: Time 5.10 – 6.20 p.m

Theme

Revision Exercise

Topic

Summary Writing

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to write a summary

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 
  1. SS read and understand a passage
  2. SS identify the points on how to spend quality time with Your Family
  3. Tr. guides ss with the task


 


 

1


 

2


 


 

IF


 


 

IF


 


 

L/S


 


 


 

L/S/W


 


 

MI


 

MI

Moral value

Cooperation, family bond

Language Content

Simple present tense

Resource

Smart Practice English Form 1 pg. 87

Reflection(achievement

0f objective)

SS managed to write the summary


 

13.9.2011 ( Tuesday ) Class : 3 M Time : 12. 50 - 2.00 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

English paper 1

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand short texts, graphic, picture stimuli ,etc

Lesson Develpment


 

  1. SS do exercises 1-10
  2. Revise vocabulary – postponed , resume, avoid, selling like hot cake s, complimentary drinks
  3. SS choose the best answer
  4. Discussion and correction

L


 

1


 

2

D


 


 

IF

S


 

R/W


 

R/s/W

PS


 


 


 

MI

Moral Value

  

Language Content

Vocabualry

Resource

Smart Practice English Form 3 pg 1-2.

Reflection(achievement

0f objective)

Some ss managed to choose the correct answer


 

14.9. 2011 ( Wednesday ) Class : 3N Time : 3.25 - 4.00 pm

Class: 3M Time: 4.35 - 5.10 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

Phrasal verbs and idiomatic expression

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson, ss should be able to read and understand phrasal verbs and idiomatic expression

Lesson Development

1,SS read a dialogue once or twice and guess the meaning of phrasal verbs like decided on , put forward , look up from the options A-D

2. Choose the best answer from the options A-

D

3.Discussion and correction

L


 


 


 

2

D


 


 

IF

S


 


 


 

R/W

PS


 


 


 

MI

Moral Value

  

Language Content

Phrasal verbs, idiomatic expression

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 3

Reflection(achievement

0f objective)

Some ss managed to choose the correct meaning of expression decided on ,put forward


 

15 .9.. 2011 ( Thursday ) Class : 3N Time : 12.50 – 2.00 pm

Class : 3M Time : 4.35 – 5.10 pm

Theme

Revision Exercise

Topic

Advertisement

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson

At the end 0f the lesson, ss should be able to read and understand a leaflet about Save our turtles

Lesson Development

 

L

D

S

PS

 

1.SS read and understand the leaflet

2.Revise vocabulary :- nest, plummeted extinction, souvenirs, suffocation , demand

3. SS. answer 4 questions about it.

4.Discussion and correction

1


 


 


 


 


 

2

IF


 


 


 

IF

L/s/w


 


 

L/S

R/W

MI


 


 


 

MI

Moral value

Love for nature

Language content

 

Resource

Smart Practice English Form 3 pg. 4-5

Reflection(achievement

0f objective)

Some Ss could answer question no 26 correctly


 

16 .9. 2011 ( Friday) Public Holiday in conjunction with Merdeka Celebration

No comments:

Post a Comment