Thursday, February 9, 2012

RPH Minggu 6


 

RPH Minggu 6

Minggu 6 ( 6 – 11 Feb 2012 )

6.2.2012 (Cuti Maulid)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

2H

Tarikh

7.2..2012 (Selasa )

8. 2.2012 (Rabu)

8.2..2012 (Rabu)

Masa

5.10- 6.20 petang

2.00-3.10 petang

3.25- 4.00 ptg.

Tajuk

Bab 2: Arah ( 2I )

Bab 3 : Jarak dan skala ( 2H )

Hasil pembelajaran

Aras 2 – Mengukur bearing sudutan (2 I)

Aras 2 Mengukur jarak lurus dan jarak melengkung (2H )

Aktiviti

2H- Latihan 1 : Dengan menggunakan skala peta ,ukur jarak tempat berikut : a- c

Latihan 2 : Tukarkan jarak lurus tempat-tempat berikut berdasarkan skala peta :

  1. C

Latihan 3 : Tentukan jarak melengkung tempat-tempat berikut dengan

menggunakan benang : a- b


 

Latihan 4 : Tukarkan jarak lurus tempat-tempat berikut dari pintu utama sekolah

dengan menggunakan skal a peta berikut m/s 21 -23 (B/Teks)


 

2I – Latihan : Berdasarkan peta lakar di bawah ,kira bearing sudutan tempat

Berikut t a-d dari Bandar Sunway m/s 15 B/Teks (2I )

 

BBM

Peta ,pembaris , benang , jangka sudut

Nilai murni

 

KBKK

Mengukur, menentukan, mengira bearing

Refleksi

Sebilangan murid dapat mengukur bearing sudutan (2I)

Kebanyakan murid dapat mengukur jarak dan menukar jarak di atas peta kepada jarak benar.(2H)


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2E

2I

Tarikh

9.2.2012 (Khamis )

10.2.2012 (Jumaat)

Masa

2.00- 3.10 petang

2.00- 2.35 petang

Tajuk

Bab 3 : Skala dan Jarak

Hasil pembelajaran

Aras 2 –Mengukur jarak di antara dua tempat dan menukar jarak di atas peta kpd. jarak benar

Aktiviti

-set induksi –menyoal m/m tentang pelajaran yang lepas

Latihan 1 : Dengan menggunakan skala peta ,ukur jarak tempat berikut : a- c Latihan 2 : Tukarkan jarak lurus tempat-tempat berikut berdasarkan skala peta :

  1. C

Latihan 3 : Tentukan jarak melengkung tempat-tempat berikut dengan

menggunakan benang : a- b


 

Latihan 4 : Tukarkan jarak lurus tempat-tempat berikut dari pintu utama sekolah

dengan menggunakan skal a peta berikut m/s 21 -23 (B/Teks)

BBM

Peta, pembaris,jalur kertas, benang

Nilai murni

-

KBKK

Mengukur jarak lurus dan jarak melengkung

Refleksi

m/m di Ting. 2E dapat mengukur jarak dengan baik

m/m di Ting 2I - sebilangan murid dapat mengukur jarak tetapi memerukan lebih banyak latihan


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2E

  

Tarikh

11.2 .2012 (Sabtu )

  

Masa

2.00 - 3.10 petang

  

Tajuk

Bab 4 Graf

Hasil pembelajaran

Aras 3 : Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual

Aktiviti

Set induksi – bersoaljawab tentang pelajaran yang lepas

-penerangan isi-isi utama

-memberi contoh graf bar berganda

-melukis graf bar berganda berdasarkan jadual di m/s 30 B/Teks

BBM

Jadual , graf bar berganda

Nilai murni

-

KBKK

Menentukan nilai tertinggi dan nilai terendah

Refleksi

m/m dapat melukis graf bar berganda dengan baik


 

English

Form

1J

1B

 

Date

7.2.2012 (Tues)

7.2..2012 (Tues)

Time

12.50 – 2.00 pm

4.00- 4.35 pm

Theme

People

Topic

Family Ties

Learning outcomes

Checking accuracy of spelling , punctuation and grammar

Objectives of the lesson

SS should be able to use wh- questions and responses (1J)

SS should be able to use preposition of place (1B)

Lesson development

(Activities)

Set induction – Tr. asks ss using wh- questions

SS read examples of wh- questions and responses loudly

Oral practice – making questions using What, Who, where,etc

Exercise – Choose the correct answer - 1-10

Moral values

Family love

Language Content

Wh- questions

Reflection

SS managed to make questions with teacher's guidance (1J)


 


 


 

Form

1B

1J

Date

8.2..2012 (Wed)

9.2.2012 (Thurs)

Time

5.10 – 6.20 pm

5.10- 6.20 pm

Theme

People

Topic

Family Ties

Learning outcomes

Checking accuracy of spelling , punctuation and grammar

Objectives of the lesson

Students should be able to use prepositions of place – on ,at, by, next to, between ,etc

Lesson development

(Activities)

1.SS. read the examples of sentences using preposition of place

2. Oral practice- making sentences the using on, at, beside, under, between, etc

3.Exercise – Based on the picture , complete the paragraph using the words below. Pg.19 textbook

 

Moral values

Friendships, Family love

Language Content

Preposition of place – on, at, by, in front of, behind, under

Reflection

SS. managed to fill in the blanks correctly


 

Form

1B

1J

Date

10.2..2012 (Friday)

11.2.2012 (Saturday)

Time

5.10 – 6.20 pm

5.10- 6.20 pm

Theme

People

Topic

Poem – Mr Nobody

Learning outcomes

Reciting poem with feeling and expression

Telling how characters in the text are similar to those in one's life

Objectives of the lesson

Students should be able to read and understand the poem –Mr Nobody

Lesson development

(Activities)

1.SS. recite the poem with feeling and expression

2. Oral questions to test ss's understanding of the poem

3.Vocabulary practice – funny, mischief, cracked, ajar, scatters, afar, squeak

Prithee , oiling

4. Exercise –Choose the best answer from the options 1-6

5. Discussion and correction

Moral values

Virtue

Responsibility

Language Content

Simple present tense, vocabulary

Reflection

SS. managed to match the words with their meaning s


 


 

1 comment:

  1. Terima kasih kerana menghantar RPH yang lengkap dan dikemaskini. Keep up good Work!

    ReplyDelete