Wednesday, May 23, 2012

RPH Minggu 20 dan 21


 

RPH Minggu 20

Minggu 20 ( 14 – 18 Mei 2012)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

2E

Tarikh

14.5.2012 (Isnin )

14.5.2012 (Isnin)

14.5.2012 (Isnin)

Masa

1.25 – 2.00 ptg.

3.35- 4.00 ptg.

4.00-5.10 ptg

Tajuk

Latihan Ulangkaji – Bab 8 : Perubahan Penduduk Negara Malaysia

Hasil pembelajaran

    

Aras 1 : Memberi faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk

Aras 2.Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi kadar kelahiran dan kadar kematian

Aktiviti

1.Pelajar diberi 27 soalan objektif untuk dijawab

2.m/m boleh merujuk nota jika mereka kurang mengingati isi-isi kandungan tajuk di atas (2H ,2I)

3.Perbincangan dan pembetulan diadakan selepas mereka selesai menjawab

4.Ting 2E : m/m diberi Penilaian Penggal 1 ( terdiri drp 27 soalan objektif) untuk dijawab

5.Perbincangan dan pembetulan diadakan selepas m/m selesai menjawab

BBM

Lembaran kerja, Buku Vital Star Geo Ting 2 m/s 92-94

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menentukan, menciri, memberi sebab

Refleksi

m/m dapat menjwab soalan-soalan itu dengan memuaskan

 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

2H

Tarikh

15.5.2012 (Selasa)

16.5.2012 ( Rabu)

16.5.2012 (Rabu)

Masa

5.10 – 6.20 ptg.

2.00- 3.10 ptg.

3.25- 4.00ptg

 

Tajuk


 

Latihan Ulangkaji – Bab 9 : Migrasi Penduduk

Hasil pembelajaran

Aras 1- Mengenalpasti jenis migrasi dan menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhinya

Aktiviti

1.Pelajar diberi 30 soalan objektif untuk dijawab

2.M/m boleh merujuk nota jika mereka kurang mengingati isi-isi kandungan tajuk di atas

3.Perbincangan dan pembetulan diadakan selepas mereka selesai menjawab


 

English

Form

1J

1B

 

Date

15.5.201 (Tuesday)

15.5.2012 (Tuesday)

Time

12.50 – 2.00 pm

4.00- 4.35 pm

Theme

Social Issues

Topic

Revision Exercises

Learning outcomes

Read and understand graphic materials and short texts

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand short texts and advertisement

Lesson development

(Activities)

1.SS answer 15 questions on graphic materials and short texts

2. SS choose the best answer from the options A-D (1- 15)

3. Discussion and correction

Moral values

 

Language Content

Vocabulary

Reflection

Ss managed to choose the best answer from the options


 

Wednesday ( 16.5.2012 )

1B (5.10 – 6.20 pm) Students go for the school assembly to mark Teachers' Day celebration

First Semester Examination starts from the 17 to 25 of May 2012

Thursday ( 17 May 2012 )

BM1 ,BM 2 and PJK

Friday (18 May 2012)

BI 1 , BI 2


 

Minggu 21 (21 – 25 Mei 2012) Peperiksaan Semester Satu

Isnin - 21 .5. 2012

Science 2, Science 1 , Sejarah

Selasa – 22.5.2012

Math 2 , Math 1 , PSV

Rabu – 23.5.2012

B. Cina 1 , B. Cina 2 , Bahasa Iban ,Pendidikan Islam, Pendidikan Moral


 

Khamis – 24.5.2012

Bahasa Iban 2 , KHB,

Jumaat (25.5.2012)

Geografi , PSK


 


 

Saturday, May 12, 2012

RPH Minggu 19


 

RPH Minggu 19

Minggu 19 ( 7 – 11 Mei 2012)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

2E

Tarikh

7.5.2012 (Isnin )

7.5.2012 (Isnin)

7.5.2012 (Isnin)

Masa

1.25 – 2.00 ptg.

3.35- 4.00 ptg.

4.00-5.10 ptg

Tajuk

Latihan Ulangkaji – Bab 7 : Taburan Penduduk Negara Malaysia

Hasil pembelajaran

Aras 1- Mengenalpasti kawsan berpenduduk padat, sederhana dan jarang

Aras2- Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk

Aktiviti

  1. Pelajar diberi 30 soalan objektif untuk dijawab
  2. Perbincangan dan pembetulan diadakan

BBM

Lembaran kerja

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menentukan, menciri, memberi sebab

Refleksi

Ting 2E dan 2H -m/m berusaha menjawab semua soalan itu, manakala Ting 2I hanya sempat menjawab soalan 1- 15 sahaja

 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

2H

Tarikh

8.5.2012 (Selasa)

9.5.2012 ( Rabu)

9.5.2012 (Rabu)

Masa

5.10 – 6.20 ptg.

2.00- 3.10 ptg.

3.25- 4.00ptg

 

Tajuk


 

Latihan Ulangkaji – Bab 7 : Taburan Penduduk Negara Malaysia (bersambung)

Hasil pembelajaran

Aras 1- Mengenalpasti kawsan berpenduduk padat, sederhana dan jarang

Aras2- Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi taburan penduduk

Aktiviti

(Sambungan daripada aktiviti semalam)

1.Pelajar diberi 15 soalan objektif untuk dijawab (16- 30)

2.Perbincangan dan pembetulan diadakan selepas mereka selesai menjawab

BBM

Lembaran kerja

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menentukan, menciri, memberi sebab

Refleksi

Aktiviti di atas tidak dapat diadakan kerana saya bercuti sakit hari ini.


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2E

2I

Tarikh

10.5.2012 (Khamis)

11.5.2012 (Jumaat)

Masa

3.10- 4.35 ptg.

3.10- 3.45 ptg.

 

Tajuk

Latihan Ulangkaji : Bab 8 dan 9 Perubahan penduduk dan Migrasi Penduduk (2E)

: Bab 7 Taburan penduduk Negara Malaysia (2I)

Hasil pembelajaran

Aras 1 : Memberi faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk

Aras 2.Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi kadar kelahiran dan kadar kematian


 

Aktiviti

1.Pelajar diberi 27 soalan objektif untuk dijawab

2.M/m boleh merujuk nota jika mereka kurang mengingati isi-isi kandungan tajuk di atas

3.Perbincangan dan pembetulan diadakan selepas mereka selesai menjawab

4. Ting 2I- m/m menjawab soalan 16- 30 (sambungan)

BBM

Lembaran kerja

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti, memberi faktor

Refleksi

Ting 2E- m/m dapat menjawab soalan-soalan itu dengan memuaskan


 

English

Form

1J

1B

 

Date

8.5.201 (Tuesday)

8.5.2012 (Tuesday)

Time

12.50 – 2.00 pm

4.00- 4.35 pm

Theme

Social Issues

Topic

Safety first

Learning outcomes

Checking the accuracy of grammar- Rational Cloze

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand a text about Safety at Home

Lesson development

(Activities)

1.SS read the text once or twice.

2. SS choose the best answer from the options A-D (1- 10)

3. Discussion and correction

Moral values

Safety at home

Language Content

present tense

Reflection

Ss managed to choose the words correctly


 


 


 


 


 


 

Form

1B

1J

Date

9.5.2012 (Wednesday)

10.5.012 (Thursday)

Time

5.10 – 6.20 pm

5.10 – 6.20 pm

Theme

Social Issues

Topic

Safety first

Learning outcomes

Checking the accuracy of grammar - Modal

Objectives of the lesson


 

SS should be able to use must and should

Lesson development

(Activities)

1.Revise the usage of must and should

2.Read the examples of sentences using must and should

3. Complete the sentences below with should or must (1-8)

4. SS write 4 sentences using must

Moral values

Safety at home

Language Content

Modals

Reflection

The above lesson could not be carried out in Form 1B because I take a sick leave today.


 


 


 


 

Form

1J

1B

Date

11.5.2012 (Friday)

11.5.012 (Friday)

Time

5.10 – 6.20 pm

5.10 – 6.20 pm

Theme

Social Issues

Topic


 

Safety first

Learning outcomes

Checking the accuracy of grammar – Modals

Process information for different purposes

Objectives of the lesson

Ss should be able to use must and should

SS should be able to write a summary

Lesson development

(Activities)

1.Revise the usage of must and should

2.Read the examples of sentences using must and should

3. Complete the sentences below with should or must (1-8)

4.SS read a text .Then identify 5-7 points on ways to ensure school bus
safety.

5.SS write the summary in 60 words

Moral values

Safety at home

Language Content

Modals

Reflection

SS were able to identify the points in the text with Tr's guidance


 


 


 


 

RPH Minggu 18


 

RPH Minggu 18

Minggu 18 ( 30 April – 4 Mei 2012)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

2E

Tarikh

30.4.2012 (Isnin )

30.4..2012 (Isnin)

30.4.2012 (Isnin)

Masa

1.25 – 2.00 ptg.

3.35- 4.00 ptg.

4.00-5.10 ptg

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 2: Menghuraikan kesan penduduk berlebihan terhadap sesebuah negara

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang tajuk yg lepas

2.Penerangan isi-isi penting

3.Bersoaljawab

4.membuat peta minda

BBM

Buku Teks- peta dunia

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menyata kesan positif dan kesan negatif

Refleksi

m/m dapat memberi 4 kesan penduduk berlebihan


 

1.5.2012 – Cuti Umum sempena Hari Pekerja

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2I

2H

Tarikh

2.5.2012 (Rabu)

2.5.2012 ( Rabu)

Masa

2.00 – 3.10 ptg.

3.25-4.00 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami kesan penduduk kurang

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang tajuk yang lepas

2.Penerangan isi-isi penting

3.Bersoaljawab

4 Menulis nota ringkas

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Memberi 4 kesan penduduk kurang

Refleksi

m/m dapat memberi 3 kesan penduduk kurang


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2I

2I

Tarikh

3.5.2012 (Khamis)

4.5.2012 (Jumaat)

Masa

12.50 – 2.00 ptg.

3.25- 4.00 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran


 

Aras 1: Memahami konsep penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum


 

Aktiviti

Latihan - 1. Nyatakan jenis kependudukan berdasarkan konsep berikut a-c

2. Lengkapkan ruang berikut dengan jawapan yang tepat berdasarkan pernyataan yang diberikan. a- h

BBM

Lembaran kerja

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan negara berlebihan penduduk dan negara kurang penduduk


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2E

2I

Tarikh

26.4.2012 (Khamis)

27.4.2012 (Jumaat)

Masa

2.00 – 3.10 ptg.

3.10- 3.45 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aktiviti

Latihan - 1. Nyatakan jenis kependudukan berdasarkan konsep berikut a-c

2. Lengkapkan ruang berikut dengan jawapan yang tepat berdasarkan pernyataan yang diberikan. a- h


 

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

Kebanyakan murid dapat menjawab soalan-soalan yg diberikan


 


 


 

English

1.5.2012 – Public holiday ( Labours' Day)

Form

1B

1J

 

Date

2.5.201 (Wednesday)

3.5.2012 (Thursday)

Time

5.10 – 6.20 pm

5.10 – 6.20 pm

Theme

Social Issues

Topic

Safety first

Learning outcomes

Reading material such as articles in print

Getting meanings of unfamiliar words

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand a speech about cyber bullying

Lesson development

(Activities)

1.SS read the speech silently ,later loudly

2. Revise meaning of words :-cyber bullying, harmful , images ,embarrassing, ridicule, school authorities ,respond

Moral values

Safety

Language Content

Sentence connectors, present tense

Reflection

SS were able to answer 5 questions correctly


 


 


 

Form

1J

1B

Date

4.5.2012(Friday)

4.5.012 (Friday)

Time

4.35- 5.10 pm

5.10 – 6.20 pm

Theme

Social Issues

Topic


 

Safety first

Learning outcomes

Checking the accuracy of grammar-phrasal verbs

Objectives of the lesson

Ss should be able to read and understand phrasal verbs

Lesson development

(Activities)

1.SS look at the phrasal verbs and their meanings

2. SS read the words ,tr. explains the meaning

3.Give the examples of sentences using break into, break down, break up

4.Complete the sentences below with the phrasal verbs above 1- 5

5. Discussion and correction

Moral values

Safety at home

Language Content

Phrasal verbs

Reflection

SS were able to use the correct phrasal verbs in the sentences


 


 


 

Tuesday, May 1, 2012

RPH Minggu 17


 

RPH Minggu 17

Minggu 17 ( 23 – 27 April 2012)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

Tarikh

23.4.2012 (Isnin )

23.4..2012 (Isnin)

Masa

1.25 – 2.00 ptg.

3.35- 4.00 ptg.

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan

 

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4.Catat nota penting

BBM

Buku Teks- peta dunia

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, Mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan negara yg mempunyai penduduk berlebihan


 


 

Tarikh

23.4.2012 (Isnin)

Tingkatan

2A

Masa

4.35- 5.45 petang

Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Bidang

Asas Seni Reka-Unsur Seni

Tajuk

Bab 3- Jalinan

Hasil Pembelajaran

Memahami fungsi jalinan dalam kehidupan

Aktiviti

1.Menerangkan 2 jenis jalinan dan contohnya

2.Menghasilkan jalinan sentuh menggunakan teknik titikan

Refleksi

m/m dapat memberi makna jalian sentuh dan berusaha menghasilkan jalinan sentuh


 


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2E

Tarikh

24.4.2012 (Selasa)

24.4.2012 (Selasa)

Masa

2.00 – 3.10 ptg.

5.10- 6.20 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan , kurang penduduk da penduduk optimum


 

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan

5. Menyalin nota

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2I

2H

Tarikh

25.4.2012 (Rabu)

25.4.2012 (Rabu)

Masa

12.50 – 2.00 ptg.

3.25- 4.00 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran


 

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan , kurang penduduk da penduduk optimum

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan

5. Menyalin nota


 

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2E

2I

Tarikh

26.4.2012 (Khamis)

27.4.2012 (Jumaat)

Masa

2.00 – 3.10 ptg.

3.10- 3.45 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk

Aktiviti


 

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan

5.Salin nota

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum


 


 

English

Form

1J

1B

 

Date

23.4.201 (Mon)

24.4.2012 (Tues)

Time

2.00- 3.10 pm

4.00- 4.35 pm

Theme

People

Topic

Short Story – Flipping Fantastic

Learning outcomes

Listen to , read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand the story

Lesson development

(Activities)


 

1.Tr explains the theme of the story

2. SS copy down the notes

3.SS read the notes

Moral values

Family love, caring for one another

Language Content

Vocabulary- theme, independence ,independent ,mature

Reflection

SS were able to tell the theme of the story


 


 


 

Form

1B

1J

Date

25.4.2012 (Wednesday)

26.4.012 (Thursday)

Time

4.00-5.10 pm

5.10- 6.20 pm

Theme

People

Topic

Short Story – Flipping Fantastic

Learning outcomes

Listen to ,read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand the story

Lesson development

(Activities)


 

  1. Tr .explains the moral of the story.
  2. Copy down the notes
  3. SS read the notes

Moral values

Family love and care

Language Content

Vocabulary – telling the truth ,hide ,feelings

Reflection

 


 


 


 

Form

1J

1B

Date

27.4.2012 (Friday)

27.4.2012 (Friday)

Time

4.35 – 5.10 pm

5.10-6.20 pm

Theme

    

People

Topic

Short Story – Flipping Fantastic

Learning outcomes

Listen to ,read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand the story

Lesson development

(Activities)

  1. Answer the questions 1- 10 about the story
  2. Tr. guides the ss
  3. Discussion and correction

Moral values

Family , Care and love

Language Content

 

Reflection

Many ss were able to answer 6 questions correctly