RPH Minggu 17
Minggu 17 ( 23 – 27 April 2012)
Mata Pelajaran | Geografi | |
Tingkatan | 2H | 2I |
Tarikh | 23.4.2012 (Isnin ) | 23.4..2012 (Isnin) |
Masa | 1.25 – 2.00 ptg. | 3.35- 4.00 ptg. |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | |
Hasil pembelajaran | Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan
| |
Aktiviti | 1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia 2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia 3.Bersoaljawab 4.Catat nota penting | |
BBM | Buku Teks- peta dunia | |
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | |
KBKK | Menciri, Mengenalpasti | |
Refleksi | m/m dapat menyatakan negara yg mempunyai penduduk berlebihan | |
Tarikh | 23.4.2012 (Isnin) |
Tingkatan | 2A |
Masa | 4.35- 5.45 petang |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Bidang | Asas Seni Reka-Unsur Seni |
Tajuk | Bab 3- Jalinan |
Hasil Pembelajaran | Memahami fungsi jalinan dalam kehidupan |
Aktiviti | 1.Menerangkan 2 jenis jalinan dan contohnya 2.Menghasilkan jalinan sentuh menggunakan teknik titikan |
Refleksi | m/m dapat memberi makna jalian sentuh dan berusaha menghasilkan jalinan sentuh |
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2H | 2E | |
Tarikh | 24.4.2012 (Selasa) | 24.4.2012 (Selasa) | |
Masa | 2.00 – 3.10 ptg. | 5.10- 6.20 ptg. | |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran | Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan , kurang penduduk da penduduk optimum
| ||
Aktiviti | 1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia 2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia 3.Bersoaljawab 4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan 5. Menyalin nota | ||
BBM | Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk | ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Menciri, mengenalpasti | ||
Refleksi | m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum | ||
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2I | 2H | |
Tarikh | 25.4.2012 (Rabu) | 25.4.2012 (Rabu) | |
Masa | 12.50 – 2.00 ptg. | 3.25- 4.00 ptg. | |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran |
Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan , kurang penduduk da penduduk optimum | ||
Aktiviti | 1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia 2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia 3.Bersoaljawab 4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan 5. Menyalin nota
| ||
BBM | Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk | ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Menciri, mengenalpasti | ||
Refleksi | m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum | ||
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2E | 2I | |
Tarikh | 26.4.2012 (Khamis) | 27.4.2012 (Jumaat) | |
Masa | 2.00 – 3.10 ptg. | 3.10- 3.45 ptg. | |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran | Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk | ||
Aktiviti |
1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia 2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia 3.Bersoaljawab 4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan 5.Salin nota | ||
BBM | Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk | ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Menciri, mengenalpasti | ||
Refleksi | m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum | ||
English
Form | 1J | 1B | ||
Date | 23.4.201 (Mon) | 24.4.2012 (Tues) | ||
Time | 2.00- 3.10 pm | 4.00- 4.35 pm | ||
Theme | People | |||
Topic | Short Story – Flipping Fantastic | |||
Learning outcomes | Listen to , read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text | |||
Objectives of the lesson | SS should be able to read and understand the story | |||
Lesson development (Activities) |
1.Tr explains the theme of the story 2. SS copy down the notes 3.SS read the notes | |||
Moral values | Family love, caring for one another | |||
Language Content | Vocabulary- theme, independence ,independent ,mature | |||
Reflection | SS were able to tell the theme of the story | |||
| ||||
Form | 1B | 1J | ||
Date | 25.4.2012 (Wednesday) | 26.4.012 (Thursday) | ||
Time | 4.00-5.10 pm | 5.10- 6.20 pm | ||
Theme | People | |||
Topic | Short Story – Flipping Fantastic | |||
Learning outcomes | Listen to ,read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text | |||
Objectives of the lesson | SS should be able to read and understand the story | |||
Lesson development (Activities) |
| |||
Moral values | Family love and care | |||
Language Content | Vocabulary – telling the truth ,hide ,feelings | |||
Reflection | ||||
Form | 1J | 1B |
Date | 27.4.2012 (Friday) | 27.4.2012 (Friday) |
Time | 4.35 – 5.10 pm | 5.10-6.20 pm |
Theme | People | |
Topic | Short Story – Flipping Fantastic | |
Learning outcomes | Listen to ,read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text | |
Objectives of the lesson | SS should be able to read and understand the story | |
Lesson development (Activities) |
| |
Moral values | Family , Care and love | |
Language Content | ||
Reflection | Many ss were able to answer 6 questions correctly | |
RPH Minggu 18-19 dikemas kini.
ReplyDelete