RPH Minggu 18
Minggu 18 ( 30 April – 4 Mei 2012)
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2H | 2I | 2E |
Tarikh | 30.4.2012 (Isnin ) | 30.4..2012 (Isnin) | 30.4.2012 (Isnin) |
Masa | 1.25 – 2.00 ptg. | 3.35- 4.00 ptg. | 4.00-5.10 ptg |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran | Aras 2: Menghuraikan kesan penduduk berlebihan terhadap sesebuah negara | ||
Aktiviti | 1.Set induksi –bersoaljawab tentang tajuk yg lepas 2.Penerangan isi-isi penting 3.Bersoaljawab 4.membuat peta minda | ||
BBM | Buku Teks- peta dunia | ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Menyata kesan positif dan kesan negatif | ||
Refleksi | m/m dapat memberi 4 kesan penduduk berlebihan | ||
1.5.2012 – Cuti Umum sempena Hari Pekerja
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2I | 2H | |
Tarikh | 2.5.2012 (Rabu) | 2.5.2012 ( Rabu) | |
Masa | 2.00 – 3.10 ptg. | 3.25-4.00 ptg. | |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran | Aras 1: Memahami kesan penduduk kurang | ||
Aktiviti | 1.Set induksi –bersoaljawab tentang tajuk yang lepas 2.Penerangan isi-isi penting 3.Bersoaljawab 4 Menulis nota ringkas | ||
BBM | Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk | ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Memberi 4 kesan penduduk kurang | ||
Refleksi | m/m dapat memberi 3 kesan penduduk kurang | ||
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2I | 2I | |
Tarikh | 3.5.2012 (Khamis) | 4.5.2012 (Jumaat) | |
Masa | 12.50 – 2.00 ptg. | 3.25- 4.00 ptg. | |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran |
Aras 1: Memahami konsep penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum
| ||
Aktiviti | Latihan - 1. Nyatakan jenis kependudukan berdasarkan konsep berikut a-c 2. Lengkapkan ruang berikut dengan jawapan yang tepat berdasarkan pernyataan yang diberikan. a- h | ||
BBM | Lembaran kerja
| ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Menciri, mengenalpasti | ||
Refleksi | m/m dapat menyatakan negara berlebihan penduduk dan negara kurang penduduk | ||
Mata Pelajaran | Geografi | ||
Tingkatan | 2E | 2I | |
Tarikh | 26.4.2012 (Khamis) | 27.4.2012 (Jumaat) | |
Masa | 2.00 – 3.10 ptg. | 3.10- 3.45 ptg. | |
Tajuk | Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber | ||
Hasil pembelajaran | Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum | ||
Aktiviti | Latihan - 1. Nyatakan jenis kependudukan berdasarkan konsep berikut a-c 2. Lengkapkan ruang berikut dengan jawapan yang tepat berdasarkan pernyataan yang diberikan. a- h
| ||
BBM | Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk | ||
Nilai murni | Menghargai kemajuan Negara kita | ||
KBKK | Menciri, mengenalpasti | ||
Refleksi | Kebanyakan murid dapat menjawab soalan-soalan yg diberikan | ||
English
1.5.2012 – Public holiday ( Labours' Day)
Form | 1B | 1J | ||
Date | 2.5.201 (Wednesday) | 3.5.2012 (Thursday) | ||
Time | 5.10 – 6.20 pm | 5.10 – 6.20 pm | ||
Theme | Social Issues | |||
Topic | Safety first | |||
Learning outcomes | Reading material such as articles in print Getting meanings of unfamiliar words | |||
Objectives of the lesson | SS should be able to read and understand a speech about cyber bullying | |||
Lesson development (Activities) | 1.SS read the speech silently ,later loudly 2. Revise meaning of words :-cyber bullying, harmful , images ,embarrassing, ridicule, school authorities ,respond | |||
Moral values | Safety | |||
Language Content | Sentence connectors, present tense | |||
Reflection | SS were able to answer 5 questions correctly | |||
| ||||
Form | 1J | 1B | ||
Date | 4.5.2012(Friday) | 4.5.012 (Friday) | ||
Time | 4.35- 5.10 pm | 5.10 – 6.20 pm | ||
Theme | Social Issues | |||
Topic |
Safety first | |||
Learning outcomes | Checking the accuracy of grammar-phrasal verbs | |||
Objectives of the lesson | Ss should be able to read and understand phrasal verbs | |||
Lesson development (Activities) | 1.SS look at the phrasal verbs and their meanings 2. SS read the words ,tr. explains the meaning 3.Give the examples of sentences using break into, break down, break up 4.Complete the sentences below with the phrasal verbs above 1- 5 5. Discussion and correction | |||
Moral values | Safety at home | |||
Language Content | Phrasal verbs | |||
Reflection | SS were able to use the correct phrasal verbs in the sentences | |||
No comments:
Post a Comment