Friday, April 1, 2011

RPH Minggu 12 - 13

RPH Minggu 12 - 13

Minggu 12 ( 21—25 March 2011)

Mata Pelajaran 

Geografi

 

Tingkatan 

1D 

1H 

Tarikh 

21.3.2011(Isnin) 

21.3.2011 (Isnin) 

Masa 

2.00 – 3.10 petang 

3.25- 4.00 petang 

Tajuk 

Bab 5 : Peta

   

Hasil pembelajaran

Aras 3: Mentafsir peta


 

Aktiviti

1.Perbincangan dan pembetulan tentang Latihan 1 , 2 dan 3 m/s 41-42

a. Melukis simbol cir i fizikal dan budaya

b.Menjawab soalan 1-6 berdasarakan peta 1

c. Berdasarakan peta 2 m/m menerangkan ciri muka bumi di Sungai Udang ,

nyatakan 3 jenis kegiatan ekonomi penduduk di situ

BBM 

Peta

Nilai murni 

KBKK 

Mengecam, mengelaskan

Refleksi 

Ramai murid tidak mendapat menjawab soalan 1 dan 6 dengan tepat

Maka guru membimbing m/m lagi 

    

Mata Pelajaran 

Geografi 

Tingkatan 

1H

1M

Tarikh 

22.3.2011( Selasa )

22.3.2011 (Selasa)

Masa 

4.35 – 5.10 petang

5.10 – 6.20 petang

Tajuk 

Bab 5 : Peta 

   

Hasil pembelajaran

Aras 3: Mentafsir peta


 

Aktiviti 

1.Mengulangkaji langkah-langkah mentafsir peta untuk Ting. 1M

2.Membaca satu contoh pentafsiran peta

3. Mentafsir peta dengan mengisikan tempat-tempat kosong dengan jawapan yang betul

4.Pembetulan

BBM 

Peta Lakar 

Nilai murni 

KBKK 

Mengecam, mengelaskan 

Refleksi 

m/m dapat mengisikan tempat kosong dengan jawapan yang betul


 

Mata Pelajaran

Geografi 

Tingkatan 

1D 

Tarikh 

23.3.2011 (Rabu)

Masa 

12.50 – 2.00 petang

Tajuk 

Bab 6:Bentuk Muka Bumi Malaysia

Hasil pembelajaran

Aras 1: Menyatakan pelbagai bentuk muka bumi negara Malaysia

Aras 2 : Menghuraikan dengan contoh kedudukan dan keistimewaan pelbagai bentuk muka bumi Negara Malaysia


 

Aktiviti 

Set induksi : bersoaljawab tentang pengetahuan pelajar terhadap Negara Malaysia secara umum

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan peta Malaysia
  2. Kaji peta –menamakan setiap negeri di Malaysia

    -menamakan Negara jiran Malaysia

    - menamakan perairan Malaysia


     


     

BBM 

Peta Malaysia , Lambaran kerja

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia

KBKK 

Menentukan ,mengecam, mengenal pasti 

Refleksi 


 

m/m menunjukkan minat belajar tajuk ini

ramai yang tahu tentang Negara jiran Malaysia 


 

Mata Pelajaran 

Geografi 

Tingkatan 

1H 

Tarikh 

24.3.2011 (Khamis)

Masa 

2.00- 3.10 petang

Tajuk 

Bab 6 :Peta

Hasil pembelajaran

Aras 1: Menyatakan pelbagai bentuk muka bumi negara Malaysia

Aras 2 : Menghuraikan dengan contoh kedudukan dan keistimewaan pelbagai bentuk muka bumi Negara Malaysia


 


 

Aktiviti 

Set induksi : bersoaljawab tentang pengetahuan pelajar terhadap Negara Malaysia secara umum

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan peta Malaysia
  2. Kaji peta –menamakan setiap negeri di Malaysia

    -menamakan Negara jiran Malaysia

    - menamakan perairan Malaysia


     


     

BBM 

Peta Malaysia , Lambaran kerja

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia

KBKK 

Menentukan ,mengecam, mengenal pasti

Refleksi 


 

m/m menunjukkan minat belajar tajuk ini

ramai yang tahu tentang Negara jiran Malaysia


 

Tingkatan 1M (Geo)

Tarikh : 25.3.2011

Masa : 4.00- 5.10 petang

Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada masa tersebut di atas kerana para pelajar terlibat dengan pembersihan dewan untuk Mesyuarat Agung PIBG pada 26 Mac 2011 (Sabtu)


 

21 March 2011 ( Monday) Class : 3N Time : 4.35pm – 5.10 pm

Class : 3M Time : 5.10 pm – 6.20 pm

Theme 

People and Social Issues

Topic 

Making friends

Learning Outcomes 

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson 

To do correction for Section A(Guided Compostion ) and Section B Summary (Eng Paper 2)

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Revise the words used in the guided composition

. b.Tr ,guides ss how to write a report

c.Discussion and correction

  1. SS. copy down the suggested answer for the report


 


 

1


 


 


 

1


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 

L/s


 


 

L/S/w


 


 


 

MI


 


 

Moral value


 

Hygiene, Cleanliness


 

Language content 


 

The Simple past Tense

Adjectives


 

Resource 


 

PRA PMR 1 English paper 2


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

Students could not write the report. They were unable to understand the question.


 


 

22 March 2011 ( Tuesday ) Class : 3M Time : 12.50pm – 2.00 pm

Theme 

People and Social Issues

Topic 

Making Friends

Learning Outcomes 

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson 

To do correction for Section B and Section C (Summary and Literature Component (Eng Paper 2)

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Read and understand the question

. b. Read through the text

c. Get ss.to identify the points

d. SS. write out the summary in 60 words

e. SS.copy down the suggested anwer for Section C.


 

1


 


 


 

2


 

2

IF


 


 

IF


 

IF

L/s


 


 

L/S/w


 

R/W

MI


 


 

MI


 

Moral value 


 

Friendship ,


 

Language content 


 

The simple present tense ,simple past tense


 

Resource


 

PRA PMR 1 English paper 2


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

Some SS. tried to pick out the points in the summary .Others only wait for the answers.


 

23 March 2011 ( Wednesday ) Class : 3N Time : 3.25– 4.00 pm

Class : 3M Time : 4.35- 5.10pm

Theme 

People and Social Issues

Topic 

Signs, Grammar Text, Similar Expressions, Reading Comprehension,etc

Learning Outcomes

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson 

To do correction for English paper 1 (Ujian PRA PMR 1)

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 

a.Read the graphic materials and short texts

b. Revise the meaning of unfamiliar vocab and expressions

. c. discussion and correction

d.SS. do their corrections in their exercise books

1


 


 


 

2


 

IF


 


 

IF


 

L/s


 


 

R/w


 

MI


 


 

Moral value 


 


 

Language content 

Vocabulary ,idiomatic expressions ,phrasal verbs ,tenses


 

Resource

PRA PMR 1 (English Paper 1)


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

SS, managed to grasp the meaning o fthe words


 


 

24 March 2011 ( Thursday ) Class : 3N Time : 12.50 –2.00 pm

Class : 3M Time: 4.35 – 5.10 pm

Theme 

Social Issues

Topic 

Protect yourself

Learning Outcomes 

Language for interpersonal and informational use

Objective (s) of the lesson 

At the end of the lesson ,ss should be able to write a summary on ways to
ensure school bus safety

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Tr distributes the text to ss.
  2. SS read the text
  3. Revise some difficult words
  4. SS read and understand the questions e. Underline the important points.

Cross out the unnecessary details

f .Organize the points in logical manner

g.Write the summary in one paragraph

in 60 words including the ten words

given

h.Check for spelling and grammar


 


 


 

2


 


 


 

2


 


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 


 

L/s


 


 

R/w


 


 


 


 

MI


 


 

Moral value 


 

Safety on the road


 

Language content 


 

Present tense 


 

Resource 


 

PMR Success English Form 1 pg.49 -50 


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

SS managed to identify the main points with tr.'s guidance and summarize the passage


 


 

25 March 2011 ( Friday ) Class : 3N Time : 5.10–6.20 pm


 

Theme 

People

Topic 

Social Issues

Learning Outcomes 

Language for interpersonal /informational use

Objective (s) of the lesson 

At the end of the lesson ,students should be able to :

carry out a nilam programme

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 

a .SS do their Nilam activity

b.SS read some story books

c.After reading they will fill in the nilam forms

with information like : Title , Author , No. of pages , Publisher , Synopsis and meanings of new words I do not know


 


 


 

2


 


 


 


 


 


 


 


 

IF


 


 


 


 


 


 


 


 

R/W


 


 


 


 


 


 


 


 

MI


 

Moral value

Citizenship and values


 

Language content 


 

Present tense , past tense

Resource

Story books from the library


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

SS used the time to read the books and look at the pictures


 

Minggu 13 ( 28 March -1 APRIL 2011)

Mata Pelajaran 

Geografi

 

Tingkatan 

1D 

1H 

Tarikh 

28.3.2011(Isnin) 

28.3.2011 (Isnin) 

Masa 

2.00 – 3.10 petang 

3.25- 4.00 petang 

Tajuk 

Bab 6 :Bentuk Muka Bumi Malaysia

   

Hasil pembelajaran

Aras 1: Mengenal pasti rangkaian banjaran gunung negara Malaysia

: menamakan rangkaian banjaran dan gunung utama di atas peta


 

Aktiviti 

1.Bersoaljawab tentang pelajaran yang lepas


 

2.Penerangan isi-isi utama dengan bantuan peta bentuk muka bumi Malaysia

3. Bersoaljawab,Kaji Peta

4. Salin nota

BBM 

Peta Bentuk Muka Bumi Malaysia

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia

KBKK 

Mencirikan mengaitkan,mengecam

Refleksi 

M/m dapat menyatakan banjaran yang terpanjang di Malaysia


 

Mata Pelajaran 

Geografi

Tingkatan 

1H 

Tarikh

29.3.2011(Selasa) 

Masa 

4.35pm-5.10pm 

Tajuk 

Bab 6 :Bentuk Muka Bumi Malaysia 

   

Hasil pembelajaran

Aras 1: Mengenal pasti rangkaian banjaran gunung negara Malaysia

: menamakan rangkaian banjaran dan gunung utama di atas peta (sambungan drp. Pelajaran lepas )


 

Aktiviti 

1.Bersoaljawab tentang pelajaran yang lepas


 

2.Penerangan isi-isi utama dengan bantuan peta bentuk muka bumi Malaysia

3. Bersoaljawab ,Kaji Peta

4. Salin nota

5.Latih tubi :Jawab soalan-soalan.

6.Pembetulan

BBM 

Peta Bentuk Muka Bumi Malaysia 

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia

KBKK 

Mencirikan mengaitkan,mengecam

Refleksi 

M/m dapat menyatakan banjaran yang terpanjang di Malaysia ,Gunung yang tertinggi di Malaysia dan Gunung tertinggi di Sarawak


 


    

Mata Pelajaran 

Geografi 

Tingkat 

1M 

Tarikh 

29.3.2011( Selasa ) 

Masa 

5.10- 6.20 petang 

Tajuk 

Bab 5 : Peta 

   

Hasil pembelajaran

Aras 3: Mentafsir peta


 

Aktiviti 

  1. Latihan 1- Lukis symbol yang mewakili setiap ciri berikut
  2. Jawab soalan 1 hingga 6 berdasarakan peta 1 m/s 41( buku teks)
  3. Perbincangan dan pembetulan

BBM 

Peta Lakar,simbol

Nilai murni 

KBKK 

Mengecam, mengelaskan 

Refleksi 

m/m dapat melukis symbol untuk jalan kereta api,masjid ,Balai polis,getah dll


 


 

Mata Pelajaran 

Geografi

Tingkatan 

1D 

Tarikh 

30.3.2011 (Rabu) 

Masa 

12.50 – 2.00 petang 

Tajuk 

Bab 6 :Bentuk Muka Bumi Malaysia 

   

Hasil pembelajaran

Aras 1: Mengenal pasti rangkaian banjaran gunung negara Malaysia

: menamakan rangkaian banjaran dan gunung utama di atas peta

Aras 2: Menyatakan 2 jenis system gunung lipat

Menjelaskan ciri-ciri system gunung lipat muda dan lipat tua


 

Aktiviti

1.Bersoaljawab tentang pelajaran yang lepas

2.Penerangan isi-isi utama - ciri-ciri gunung lipat muda dan gunung lipat tua dengan bantuan rajah dan peta Asia

3. Bersoaljawab

4. Salin nota dan latih tubi

BBM 

Peta Bentuk Muka Bumi Malaysia,rajah pembentukan gunung lipat

m/s 45 , 47, 48 (Buku Teks)

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia

KBKK 

Mencirikan, mengaitkan,mengecam

Refleksi 

m/m dapat membezakan antara gunung lipat tua dan gunung lipat muda


 

Mata Pelajaran 

Geografi

Tingkatan 

1H 

Tarikh 

31.3.2011 (Khamis) 

Masa 

12.50 – 2.00 petang 

Tajuk

Bab 6 :Bentuk Muka Bumi Malaysia 

   

Hasil pembelajaran

Aras 1: Mengenal pasti rangkaian banjaran gunung negara Malaysia

: menamakan rangkaian banjaran dan gunung utama di atas peta

Aras 2:

Menjelaskan ciri-ciri system gunung lipat muda dan lipat tua


 

Aktiviti 

1.Bersoaljawab tentang pelajaran yang lepas

2.Penerangan isi-isi utama - ciri-ciri gunung lipat muda dan gunung lipat tua dengan bantuan rajah dan peta Asia

3. Bersoaljawab

4. Salin nota dan latih tubi

BBM 

Peta Bentuk Muka Bumi Malaysia,rajah pembentukan gunung lipat

m/s 45 , 47, 48 (Buku Teks) 

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia

KBKK 

Mencirikan, mengaitkan,mengecam

Refleksi 

m/m dapat membezakan antara gunung lipat tua dengan gunung lipat muda


 


 

Mata Pelajaran 

Geografi 

Tingkatan 

1M 

Tarikh 

1.4.2011 ( Jumaat) 

Masa 

4.00- 5.10 petang 

Tajuk 

Bab 6 :Peta 

Hasil pembelajaran

Aras 1: Menyatakan pelbagai bentuk muka bumi negara Malaysia

Aras 2 : Menghuraikan dengan contoh kedudukan dan keistimewaan pelbagai bentuk muka bumi Negara Malaysia


 


 

Aktiviti 

Set induksi : bersoaljawab tentang pengetahuan pelajar terhadap Negara Malaysia secara umum

  1. Penerangan isi-isi utama dengan bantuan peta Malaysia
  2. Kaji peta –menamakan setiap negeri di Malaysia

    -menamakan Negara jiran Malaysia

    - menamakan perairan Malaysia


     


     

BBM 

Peta Malaysia , Lambaran kerja 

Nilai murni 

Mencintai Negara Malaysia 

KBKK 

Menentukan ,mengecam, mengenal pasti 

Refleksi 

m/m dapat menamakan jiran Negara Malaysia dan laut-laut Malaysia

m/m menunjukkan minat belajar tajuk ini


 


 

28 March 2011 ( Isnin ) Class : 3N Time : 4.35-5.10 pm

Class : 3M Time: 5.10- 6.20pm

Theme 

Values

Topic 

Caring for others

Learning Outcomes

Language for interpersonal and informational use

Objective (s) of the lesson 

At the end of the lesson ,ss should be able to write a story based on the pictures and notes given below

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Tr distributes the questions to ss.
  2. SS study the pictures and notes
  3. Tr.asks questions to interpret the pictures correctly
  4. For weaker ss they answer the questions given
  5. When they have completed, they use paragraphs to separate the ideas. Then check for mistakes in spelling and grammar


 


 


 

2


 


 


 

2


 


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 


 

L/s


 


 

R/w


 


 


 


 

MI


 


 

Moral value 


 

Kindness


 

Language content 


 

Past tense


 

Resource 


 

A guide to writing composition PMR pg 9


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

SS managed to write the composition


 

29 March 2011 ( Selasa ) Class : 3M Time : 12.50- 2.00 pm

Theme 

People

Topic 

Getting to know you

Learning Outcomes 

Language for interpersonal and informational use

Objective (s) of the lesson 

At the end of the lesson ,ss should be able to read and understand a telephone conversation

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Tr distributes the passage
  2. SS read the conversation silently
  3. Revise difficult vocabulary
  4. SS read the conversation in groups
  5. Answer oral questions
  6. SS answer the objective questions
  7. Discussion and correction


 


 


 

2


 


 


 

2


 


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 


 

L/s


 


 

R/w


 


 


 


 

MI


 


 

Moral value 


 

caring for others


 

Language content 


 

Present tense ,past tense


 

Resource 

Effective Practice PMR pg 15


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

SS were able to answer the questions correctly except no. 6


 

30 March 2011 ( Rabu ) Class : 3N Time : 3.25-4.00pm

Class : 3M Time : 4.35 -5.10pm

Theme 

People

Topic 

Getting to know you

Learning Outcomes 

Language for interpersonal and informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson ,ss should be able to read and understand the sentences. Then rearrange them to form a story.

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Tr distributes the printed exercise
  2. SS study the pictures and read the sentences.
  3. SS rearrange the sentences to form a story


     

  4. Give a suitable title for the story
  5. Discussion and correction


 


 


 

2


 


 


 

2


 


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 


 

L/s


 


 

R/w


 


 


 


 

MI


 


 

Moral value 


 

Caring for others, Helpful


 

Language content 


 

Present tense ,past tense


 

Resource

A guide to writing composition pg 5- 6


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

Some ss were able to sequence the sentences by looking at the pictures


 

31 March 2011 ( Khamis ) Class : 3N Time :12.50 – 2.00pm

Class : 3M Time : 4.35 -5.10pm

Theme 

People

Topic 

Getting to know you

Learning Outcomes 

Language for interpersonal and informational use

Objective (s) of the lesson

At the end of the lesson ,ss should be able to read and understand an e-mail

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Tr distributes the printed exercise
  2. SS read and understand the e-mail
  3. SS read it aloud in groups and indivdually


     

  4. Revise difficult vocab –co –educational , dreadful
  5. Ss answer the questions 1-6
  6. Discussion and correction


 


 


 

2


 


 


 

2


 


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 


 

L/S


 


 

R/W


 


 


 


 

MI


 


 

Moral value 


 

Friendship


 

Language content 


 

Present tense ,past tense


 

Resource 

Effective Practice PMR pg 4


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 


 


 

1 APRIL 2011 ( Jumaat) Class : 3N Time :5.10 -6.20 pm

Theme 

People

Topic 

Getting to know you

Learning Outcomes 

Language for interpersonal and informational use

Objective (s) of the lesson 

At the end of the lesson ,ss should be able to read and understand a poster

Lesson Development 

 

L

D 

S

PS

 
  1. Tr distributes the printed exercise
  2. SS read and understand the poster
  3. SS read it aloud in groups and indivdually


     

  4. Revise difficult vocab –
  5. Ss answer the questions 1-4
  6. Discussion and correction
  7. Write simple sentences based on the pictures and notes (2nd period)


 


 


 

2


 


 


 

2


 


 


 


 

IF


 


 

IF


 


 


 


 

L/S


 


 

R/W


 


 


 


 

MI


 


 

Moral value 


 

Friendship


 

Language content 


 

Present tense ,past tense


 

Resource 

Effective Practice PMR pg 4


 

Reflection(achievement

0f objective) 


 

No comments:

Post a Comment