Friday, August 29, 2014

RPH Minggu 35


Minggu 35 (25- 29  Ogos 2014)
Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2E
2H
2C
Tarikh
25.8.2014 (Isnin)
25.8.2014  (Isnin)
25.8.2014 (Isnin)
Masa
12.50—14.00
15.25--  16.35
17.45-18.20
Tajuk
Bab 15: Pengangkutan dan Perhubungan Awal di  Malaysia
Hasil pembelajaran
Menyatakan cara pengangkutan dan perhubungan awal di Malaysia-sebelum penjajahan
Aktiviti

 Set induksi- Guru menanya soalan-soalan
Guru menerangkan isi-isi utama dengan bantuan gambar rajah
Melabelkan jenis pengangkutan dan perhubungan penduduk awal
Bersoaljawab –
Menulis nota ringkas
Memberi makna perkataan- jong, beduk ,laungan, lanca
BBM
Gambar cara pengangkutan  dan perhubungan awal
Nilai murni
Menghargai kemajuan di Negara Malaysia
KBKK
 Mengenalpasti cara pengangkutan dan perhubungan awal- di Malaysia
Refleksi

Pelajar dapat  mengenali cara penduduk berhubung pada masa lalu


Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2C
2E
Tarikh
27.8.2014 (Rabu)
27.8..2014  (Rabu)
Masa
16.35-17.45
15.25-16.00
Tajuk
Bab 15 : Pengangkutan dan Perhubungan Awal di  Malaysia
Hasil pembelajaran
Menyatakan cara pengangkutan dan perhubungan awal di Malaysia semasa zaman penjajahan
Aktiviti
Penerangan isi-isi yang penting dengan bantuan rajah
Bersoaljawab
Pelajar menyalin nota ringkas
BBM
Buku teks m/s 163
Nilai murni
Menhargai kemajuan Negara Malaysia
KBKK
 Menghuraikan keperluan pengangkutan dan perhubungan
Refleksi

Pelajar dapat menyatakan cara pengangkutan  awal

Mata Pelajaran
Geografi
Tingkatan
2E
2C
2H
Tarikh
28.8.2014 (Khamis)

28.8.2014  (Khamis)
28.8.2014(Khamis)
29.8.2014 (Jumaat)
Masa
15.35-16.00

16.35-17.10
17.45- 18.20
16.00-16.35
Tajuk
Bab  15: Keperluan Pengangkutan Awal  dan Perhubungan awal          
Hasil pembelajaran
Menyatakan cara pengangkutan awal dan perhubungan awal Negara Malaysia
Aktiviti
1.      PPPM -   Band 1  dan Band 2
2.      Nyatakan cara pengangkutan awal 1-6
3.      Isikan tempat kosong dengan jawapan yang betul 1-12
4.      Membuat latihan  Isikan tempat kosong dengan jawapan yang betul 1-8
Jawab soalan objektif 1-10 (2H)
BBM
Lembaran kerja , Buku teks m/s 167
Nilai murni
Menghargai  dan mencintai Negara Malaysia
KBKK
Mengenalpasti cara pengangkutan awal dan perhubungan awal
Refleksi
Pelajar dapat menjawab soalan-soalan di atas


Form
1E
1B
Date
26.8 .2014(Tuesday)
25.8.2014 (Monday )
26.8.2014 (Tuesday)
Time
12.50—14.00
16.35-17.10
17.10- 18.20
Theme
People                                                                      
Topic
Occupation – policewoman, chef, gardener
Learning outcomes
To write a short description about people using adjectives
 
SS should be able to make sentences using the words given in the picture

Lesson development
(Activities)
1.identify the  occupation of the people in the picture
2.Revise the meaning of words – smart, friendly, skilful, fast, politely
3.Tr . gets ss to practise making sentences using the words. Better ss  can elaborate on the main idea.
4. Ss work in groups and practise making the sentences
     SS read their sentences to the  class. Check for grammatical errors,
5. SS  choose one occupation  and write the  composition in not less than 50 words
Moral  values
Independence, diligent
Language Content
Vocabulary- , friendly, smart, shining badges, middle- aged ,politely, skilful, fast ,clean
Reflection
SS are given the chance to practise making sentences before they write the short composition


Form
1E
1B
Date
28..8. .2014(Thursday)
29.8.2014 (Friday)
27.8.2014 (Wednesday)
29.8.2014 (Friday)
Time
12.50- 2.00
14.35-15.45
14.00-15.10
17.10-17.45
Theme
People                                                                      
Topic
Reading – King Midas
Learning outcomes
SS  should be able to skim and scan for information
Checking  the accuracy of grammar
Objectives  of the lesson
SS should  able  to read and understand the story
Ss should  be able to identify the errors in the sentences and give the correct words 1-10
Lesson development
(Activities)
1.SS  read aloud the story  individually and in groups
2. Revise the meaning of words – despair, grant, wish, overjoyed, hugged, statue,
3.Answer the questions 1- 6
4. Tr guides the weaker ss

Moral values
Do not be greedy
Language Content
Vocabulary – wh- questions

Reflection
SS can answer questions No. 1-3 well




No comments:

Post a Comment