Tuesday, May 1, 2012

RPH Minggu 17


 

RPH Minggu 17

Minggu 17 ( 23 – 27 April 2012)

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2I

Tarikh

23.4.2012 (Isnin )

23.4..2012 (Isnin)

Masa

1.25 – 2.00 ptg.

3.35- 4.00 ptg.

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan

 

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4.Catat nota penting

BBM

Buku Teks- peta dunia

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, Mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan negara yg mempunyai penduduk berlebihan


 


 

Tarikh

23.4.2012 (Isnin)

Tingkatan

2A

Masa

4.35- 5.45 petang

Mata Pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Bidang

Asas Seni Reka-Unsur Seni

Tajuk

Bab 3- Jalinan

Hasil Pembelajaran

Memahami fungsi jalinan dalam kehidupan

Aktiviti

1.Menerangkan 2 jenis jalinan dan contohnya

2.Menghasilkan jalinan sentuh menggunakan teknik titikan

Refleksi

m/m dapat memberi makna jalian sentuh dan berusaha menghasilkan jalinan sentuh


 


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2H

2E

Tarikh

24.4.2012 (Selasa)

24.4.2012 (Selasa)

Masa

2.00 – 3.10 ptg.

5.10- 6.20 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan , kurang penduduk da penduduk optimum


 

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan

5. Menyalin nota

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum


 


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2I

2H

Tarikh

25.4.2012 (Rabu)

25.4.2012 (Rabu)

Masa

12.50 – 2.00 ptg.

3.25- 4.00 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran


 

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk dan mengenali negara-negara yang mempunyai penduduk berlebihan , kurang penduduk da penduduk optimum

Aktiviti

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan

5. Menyalin nota


 

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum


 

Mata Pelajaran

Geografi

Tingkatan

2E

2I

Tarikh

26.4.2012 (Khamis)

27.4.2012 (Jumaat)

Masa

2.00 – 3.10 ptg.

3.10- 3.45 ptg.

 

Tajuk

Bab 11: Hubungan Kependudukan dengan Sumber

Hasil pembelajaran

Aras 1: Memahami maksud penduduk berlebihan ,kurang penduduk dan penduduk optimum

Aras 1- Mencirikan penduduk berlebihan, kurang penduduk

Aktiviti


 

1.Set induksi –bersoaljawab tentang jumlah penduduk dunia

2.Penerangan isi-isi penting dengan bantuan peta dunia

3.Bersoaljawab

4. Melabel negara-negara berpenduduk berlebihan, kurang penduduk dan penduduk optimum pada peta dunia yang disediakan

5.Salin nota

BBM

Peta Dunia, gambar- gambar berkaitan dgn tajuk

    

Nilai murni

Menghargai kemajuan Negara kita

KBKK

Menciri, mengenalpasti

Refleksi

m/m dapat menyatakan Negara-negara yang mempunyai penduduk optimum


 


 

English

Form

1J

1B

 

Date

23.4.201 (Mon)

24.4.2012 (Tues)

Time

2.00- 3.10 pm

4.00- 4.35 pm

Theme

People

Topic

Short Story – Flipping Fantastic

Learning outcomes

Listen to , read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand the story

Lesson development

(Activities)


 

1.Tr explains the theme of the story

2. SS copy down the notes

3.SS read the notes

Moral values

Family love, caring for one another

Language Content

Vocabulary- theme, independence ,independent ,mature

Reflection

SS were able to tell the theme of the story


 


 


 

Form

1B

1J

Date

25.4.2012 (Wednesday)

26.4.012 (Thursday)

Time

4.00-5.10 pm

5.10- 6.20 pm

Theme

People

Topic

Short Story – Flipping Fantastic

Learning outcomes

Listen to ,read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand the story

Lesson development

(Activities)


 

  1. Tr .explains the moral of the story.
  2. Copy down the notes
  3. SS read the notes

Moral values

Family love and care

Language Content

Vocabulary – telling the truth ,hide ,feelings

Reflection

 


 


 


 

Form

1J

1B

Date

27.4.2012 (Friday)

27.4.2012 (Friday)

Time

4.35 – 5.10 pm

5.10-6.20 pm

Theme

    

People

Topic

Short Story – Flipping Fantastic

Learning outcomes

Listen to ,read, view and respond to literary works by understanding and telling in one's own words the story read and giving one's opinion of the text

Objectives of the lesson

SS should be able to read and understand the story

Lesson development

(Activities)

  1. Answer the questions 1- 10 about the story
  2. Tr. guides the ss
  3. Discussion and correction

Moral values

Family , Care and love

Language Content

 

Reflection

Many ss were able to answer 6 questions correctly


 

1 comment: